0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

3 důvody proč začít běhat

08. 03. 2016

3 důvody, proč začít běhat

Přemýšlíš o tom, že bys měl začít něco dělat? Ne proto, že to vidíš u ostatních, ale proto, že Ti něco chybí a necítíš se úplně ve své kůži? Nejsi zvyklý na pohyb, nemáš moc času? Začni běhat! Přinášíme 3 jasné důkazy, proč je běhání moc fajn a třeba právě Tobě změní život.

  1.  1. Lepší pocit, zdraví i vzhled

Co dodat. Pohyb zkrátka prospívá tělu i duchu a je logické, že se jeho blahodárné efekty projeví uvnitř i navenek. Začíná to obecně lehčí hlavou a pozitivnějšími myšlenkami, které pohyb vyvolává. Cítíš se líp nejen na tělesné úrovni. Je totiž fajn říct si a vědět, že to dokážeš.

Takové vědomí posílí Tvou sebedůvěru a od toho se odvíjí zbytek. Lépe se Ti bude spát, lépe ráno vstávat, budeš mít zkrátka víc šťávy a lepší pocit ze všeho, co děláš. Jsi to právě Ty, kdo zcela definuje Tvůj život a taková drobnost, jako pravidelné desetiminutové běhání 3x týdně, může dělat zázraky na místech, které s ním zdánlivě vůbec nesouvisí.

  1. 2. Skvělé prostředí a noví lidé

Spousta lidí běhá. To přináší hrozně moc výhod – od nekonečného množství informací, po šanci potkat nové kamarády, přátele, kolegy, lásky… Běžecká komunita je z většiny parta pohodářů, která Ti ráda se vším pomůže a poradí.

Zdaleka ne všichni jsou experti a je spousta lidí jako Ty, kteří si s běháním třeba zatím jen pohrávají v hlavě. Stačí hodinku posedět u internetu (stačí napsat místo, ve kterém žiješ + „běhání“ na Googlu nebo Facebooku a máš to). Třeba najdeš skvělého sparinga, nebo alespoň osvědčené tipy na běhání ve Tvém okolí.

  1. 3. Není to žádná věda

Existuje spousta pravidel, technik, rad a způsobů. Můžeš se samozřejmě královsky připravit, vše si načíst a nakoupit potřebný gear. Nic z toho ale není třeba k tomu, abys mohl začít běhat. Neuděláš chybu, když se prostě sebereš a vyběhneš ven alespoň na pár minut. Stačí deset, pokud nemáš kondici, tak pět. Cokoliv je dobré.

Řiď se vlastním pocitem a nelámej to násilím přes koleno. Začni zvolna, poslouchej své tělo a uvidíš, že Ti to moc příjemným způsobem vrátí.

Když už jsme u vědy, je rok 2016 a běhání může být hodně zábavné díky technologiím. Existuje milion aplikací a elektronických vychytávek, díky kterým si můžeš s běháním hezky pohrát. GPS navigace a záznam trasy, měření tělesných hodnot, množství vydané energie… Future is now!

V dalších článcích poradíme, jak si postavit vlastní trénink – třeba i běžecký!

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat