0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

3 rady, jak se dostat do běžecké formy po zimní pauze

07. 03. 2016

Chladné zimní dny pomalu střídají první odvážné paprsky jarního slunce a spousta z nás už se nemůže dočkat, až konečně vyrazí na pravidelný běžecký dýchánek a dostane se po zimě do formy. Přinášíme 3 užitečné tipy pro pohodový a bezpečný restart tvé běžecké formy.

1. Začni zvolna, nehroť rychlost ani vzdálenost

Nejraději bys běžel s větrem o závod, vždyť už je to tak dávno… Ale nic nesmíš uspěchat. I když sis přes zimu neválel šunky doma na gauči a občas třeba zašel do fitka, na tvé běžecké formě se zimní pauza zkrátka pozná a nemůžeš hned lámat rekordy.

Spousta běžců to hned ze začátku přepálí a běhání pak vůbec není taková pohoda. Ze začátku si třeba jen několikrát projdi svou oblíbenou trasu, kochej se krajinou kolem a připrav tělo i duši na nový zápřah. V každém případě nikam nespěchej a užívej si každý krok, spíš než bys zběsile uháněl do cíle. Vyhneš se zbytečné únavě a donutit se příště zvednout z gauče bude o to snazší.

2. Pravidlo 72 hodin

Svaly a kosti se po zátěži potřebují regenerovat, to je jasná věc. Pokud jsi přes zimu vypadl z kondice, nejen že nebudeš tak rychlý a vytrvalý, jako předtím – potřebuješ taky více času mezi jednotlivou zátěží.

Dej si mezi prvními jarními výběhy 3 dny pauzu a tvé tělo bude tak akorát odpočaté na příští běh. Pomůže to i tvé motivaci – nebudeš tak unavený a nebudeš muset tolik nutit překonávat sladký pocit bolavých nohou a pokušení zůstat doma.

3. Poslouchej své tělo a udržuj si motivaci

Nemá smysl to lámat přes koleno, příště to bude akorát horší. Pokud se necítíš, jsi unavený a zkrátka to není úplně ono, nenuť se za každou cenu a vyběhni až zítra. Napiš třeba kámošovi a jděte běhat spolu, vytáhni přítelkyni na svižnější večerní procházku,…

Běhání musí být příjemná záležitost, na kterou se budeš těšit. Tak to musí být od začátku. Přizpůsob si okolnosti tak, aby vyhovovaly právě tvému běžeckému stylu, tempu a gustu. Je to o tobě, takže stačí naslouchat svému vnitřnímu Boltovi a uvidíš, že to půjde jako po másle. Pokud zrovna dnes formu necítíš, raději si udělej radost a mrkni na boty pro novou sezónu.

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením souhlasíš se zpracováním osobních údajů.

Řazení
Filtrovat