0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

3 skvělé tipy kam vyrazit na výšlap

16. 03. 2016

Zima pomalu končí a blíží se sezóna hikingu. Přinášíme pár tipů na krásná místa po celém Česku, kam stojí za to vyrazit na pohodovou procházku, nebo třeba náročnější výšlap. Takových míst je spousta, proto bude článků v sérii několik. Začínáme na Moravě a ve Slezsku!

Jeseníky

Jeseníky skýtají hned několik nádherných příležitostí k perfektnímu výletu. Ten můžeš navíc hezky zkombinovat s lázeňskými procedurami a pořádně si odpočinout. Jednou z nejznámějších tras je údolí řeky Bílá Opava, kterým vede naučná stezka až na nejvyšší horu Jeseníků, Praděd.

Z rozhledny na Pradědu dohlédneš mimo jiné na komplex Dlouhé Stráně, unikátní přečerpávací vodní elektrárnu. Zde je možná prohlídka, která rozhodně stojí za to (osobně vyzkoušeno).

Kouzlo Jeseníků pak můžeš znásobit návštěvou Švýcárny, bývalé ovčácké chatky, dnes fungující jako turistický uzel. Vede přes ni hlavní hřebenová (červená) stezka z Červenohorského sedla na Praděd, která se pak větví k Ovčárně a do několika dalších směrů.

V Jeseníkách je krásně a ať vyrazíš do jakékoliv části, nebudeš litovat.

Merell Moab Gore-Tex

Králický Sněžník

Z Králického Sněžníku a jeho výšky 1441 m dohlédneš při dobrém počasí na Praděd i nejvyšší horu Česka, Sněžku. Hory v těsné blízkosti Polska ale skýtají kromě výhledů i skvělá místa k procházce.

Ještě než se vydáš na vrchol, doporučujeme projít Stezku v oblacích. Nemyslíme tím sběr jistých hub, ale skvělou atrakci v městečku Dolní Morava (mj. je zde i adrenalin park atd.). Z 55 metrů vysoké stavby můžeš totiž fičet dolů po tobogánu.

Podél řeky Moravy si můžeš udělat výšlap k jeskyni Tvarožné díry (bohužel ne dovnitř jeskyně), k ústí Kamenitého potoka do Moravy (divoké kaskády), nebo ke krasovému Mléčnému pramenu.

Unikátem řeky Moravy je lesní bar po jejím levém břehu. Spočívá v tom, že slezete na břeh řeky a z vody si vytáhnete bedýnku s lahvovým pivem, džusem nebo pár dalšími druhy nápojů. Vedle je otvírák, kasička a ceník zboží. Bar spoléhá na to, že každý poctivě zaplatí, kolik má, sám od sebe.

Adidas Kanadia 7 TR WAdidas Kanadia 7 TR W 

Lysá hora & Beskydy

Pro místní je Lysá prostě klasika, na kterou musíš alespoň párkrát za život. Nejvyšší vrchol Beskyd nabízí po vcelku náročného výšlapu (nebo výjezdu, Lysá je velmi oblíbená i mezi cyklisty) plácky pro odpočinek na horském slunci a restauraci s polívkou a pivem. Co víc je potřeba!

Beskydy mají královnu Lysou, ale i krále. Je jím Radegast, jehož socha na Radhošti je podobně klasickou lokalitou, jako zmíněná Lysá. Základnou pro výšlapy jsou zde Pustevny, na které vede kromě dvou hlavních tras i lanovka. Z Pusteven se pak dostaneš právě k soše Radegasta a můžeš pokračovat ještě dál až k byzantské kapli sv. Cyrila a Metoděje.

Drobnost na závěr, pokud se ti pak nebude chtít z Pusteven dolů pěšky, můžeš se svézt na koloběžce. Beskydy samozřejmě nabízejí mnoho dalších lokalit. Vrátíme se k nim v dalším článku.

Salomon Evasion Aero

Salomon Evasion Aero men

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat