0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

5 tipů, jak správně nosit batoh

15. 08. 2023
Jestli jsi stejný nadšenec do sportu a outdooru jako my, tak určitě víš, jak důležité je mít správně nastavený batoh. Špatně naložený nebo špatně nesený batoh ti může způsobit spoustu problémů se zády. Proto jsme připravili 5 základních tipů, jak si batoh správně nastavit a co a jak si do něj zabalit tak, aby tě záda nebolela.

1. Objem batohu aneb dej přednost kvalitě před kvantitou

Čím bys měl začít? Vyber správný objem batohu. Je možné, že si říkáš, že je to samozřejmé, ale mnoho lidí dělá zásadní chybu v tom, že do batohu zabalí mnohem více, než by měli unést. Nezapomeň, že větší neznamená lepší. Pokud jdeš na jednodenní výlet, stačí ti batoh s objemem kolem 20 až 30 litrů. Na víkendové akce si vezmi batoh okolo 40-50 litrů. Nechceš přece nosit na zádech polovinu svého bytu, že?

2. Zádový systém je tvůj nejlepší kamarád

Investuj do kvalitního zádového systému. Tvá záda ti za to poděkují! Moderní batohy nabízejí super odvětrávané zádové systémy, které ti pomohou zůstat v suchu a v pohodě. Navíc, pokud má batoh ergonomicky tvarovaný zádový systém, dokonale k zádům přiléhá, a přesto i při vyšších letních teplotách větrá. Takže ať už jsi v horách nebo ve městě, tvá záda budou v pohodě.

3. U nastavení batohu se neboj experimentovat

Nastav si batoh přesně na míru. Když si koupíš nový batoh, nenech se odradit, pokud ti okamžitě nesedí. Většina batohů má nastavitelný zádový systém. Uprav si délku popruhů tak, aby ti batoh seděl přímo na bedrech a nevisel ti někde u spodní části zad. A když už jsme u těch popruhů, nezapomeň na prsní a bederní popruh. Při správném utažení ti pomohou rozložit váhu a odlehčit zádům.

4. V batohu měj věci vždy na správném místě

Bal s rozumem. Těžké věci, jako jsou například náhradní boty, by měly být co nejblíže tvému tělu a ideálně uprostřed batohu. Lehčí věci jako sportovní oblečení dej nahoru nebo do stran. Využij také všechny kapsy. Tímto způsobem se lépe balancuje váha, a ty nebudeš mít pocit, že tě batoh strhává dozadu.

5. Utáhni správně popruhy

Měj popruhy pod kontrolou. Když máš všechno v batohu, začni utahováním bederního popruhu, aby ti batoh seděl pevně na bocích. Potom si utáhni ramenní popruhy, ať ti batoh nepadá. A nakonec nezapomeň na prsní popruh, který ti pomáhá udržet ramenní popruhy na místě.

Batohy pro různé příležitosti

Různé příležitosti mohou vyžadovat odlišný typ batohu. Podívej se s námi na ty nejčastější případy a na rady k výběru ideálního zavazadla právě pro tebe.
Batoh do školy - prioritou je pohodlí. Školní knihy nejsou lehkou záležitostí a nebývají ani levné. Potřebuješ udržet knihy i další školní potřeby v dobrém stavu a současně si chceš ušetřit bolavá záda? A nosíš do školy také notebook nebo tablet? Pak hledej batoh s pevným zádovým systémem a dostatkem oddělených kapes. Učebnice ukládej v centrální části batohu a tablet v dobře chráněném oddělení. A určitě nezapomeň na kapsu na láhev s vodou a menší kapsy na pera a klíče.
Batoh do města může být elegantní, stylový a současně funkční. Když vyrážíš do města, chceš vypadat skvěle a zároveň mít všechno po ruce. Hledej batohy, které kombinují skvělý design s praktičností. Máš rád rychlý přístup k peněžence, telefonu nebo klíčům? Kapsy na zip na přední straně batohu ti budou plně vyhovovat. A pokud si rád bereš s sebou notebook nebo tablet, investuj do batohu s chráněnou kapsou. Měj na paměti, že městský batoh by měl být lehčí a menší, ale pořád dostatečně odolný proti nástrahám městského života.
Batoh na výlet by měl být lehký a funkční. Pokud míříš na rychlý jednodenní výlet do hor, klíčové jsou minimalismus a praktičnost. Zvaž, co budeš potřebovat, a neber si žádné zbytečnosti. Batoh kolem 20 až 30 litrů je ideální volbou. Ujisti se, že má po stranách síťové kapsy pro láhev s vodou a rychlý přístup k svačině. Některé batohy nabízejí i odnímatelné popruhy pro spací pytel, karimatku nebo lehčí bundu, což může být při proměnlivém počasí velmi užitečné. A ačkoli jdeš jen na jednodenní výlet, nespoléhej pouze na předpověď počasí a vezmi si s sebou alespoň tenkou pláštěnku. V horách se počasí mění velmi rychle! 
Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat