0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Balení

Od prvních objednávek prošel náš balicí proces mnoha změnami. Chceme, abyste po nákupu dostali co nejvíce relevantních informací v co nejlépe zabaleném balíku. Zároveň ale fakt nemáme rádi waste. A tak se to snažíme nějak balancovat. Přečti si, jak.

Prosba na začátek

Je to vytištěné na našich obalech i v letáčku, který přikládáme v objednávkách, ale prosíme - používej znovu naše obaly nebo je řádně recykluj. Není to až tak složité a uděláš tím velký kus práce. Díky!

Balíky z e-shopu a tašky

Většinu balíků posíláme v 100% recyklovaných plastových obálkách. Nejdříve jsme používali obálky z kompostovatelného plastu, ale zjistili jsme, že pokud se tyto obálky zrecyklují, mohou v recyklačních strojích udělat celkem neplechu. Stejně tak jsme upustili od obálek s uchem. Pár z vás ho fakt ocení, ale zbylá většina ucho nikdy nepoužije. A tak jde o zbytečný kus plastu navíc. Stejně tak jsme upustili od dvojitého lepení - z dat víme, že jste ho stejně nepoužívali.

Někdy se může stát, že zásilku neobdržíš v plastové obálce, ale v použité papírové krabici. Je pravda, že to není nejefektnější metoda, ale je zatraceně efektivní. Někdy nám ve skladu zbyde spousta krabic, takže je raději znovu použijeme, než abychom je vyhodili. Na zboží to nemá žádný negativní dopad a jde přece o to, aby ti v pohodě a neporušené došlo domů - a to splní i jednou použitá krabice. Upřímně - kdybychom měli dostatek použitých krabic, posílali bychom objednávky jen v nich. Pokud náhodou takových krabic doma máš kamion, neváhej se na nás obrátit, rádi je využijeme.

Zvažovali jsme také balení do nových papírových krabic. Jejich výhodou je, že jsou lépe biologicky rozložitelné a po vyhození nezanechávají velkou ekologickou stopu. Nevýhodou papíru je však jeho výroba, která zatěžuje životní prostředí až čtyřikrát více než výroba plastů. Současně více znečišťují životní prostředí i během přepravy, protože jsou jednoduše větší a k přepravě stejného počtu obalů je zapotřebí více nákladních vozidel/lodí/letadel.

Neexistuje tedy jasná shoda v tom, co je pro přírodu lepší. My jsme se zatím vydali cestou recyklovaných plastových obalů. Pokud se vám je podaří znovu použít a recyklovat, bude dopad na planetu co nejmenší.

Jak obaly znovu použít? 

S nákupními taškami z prodejen je to jednoduché - během nakupování si prostě nemusíš kupovat novou tašku. Plast vydrží spoustu nákupů a snadno se skladuje.

U obálek, ve kterých posíláme balíky z e-shopu, je to trochu složitější. Po otevření jsou znehodnoceny a nelze je použít například na nákupy. Můžeš je ale využít místo sáčků do koše na plasty. Tímto jednoduchým způsobem zdvojnásobíš jeho užitek a životnost. Hurá!

Pokud chceš být trochu kreativnější, můžeš obálku použít i jinak. Například:

  • sklouznout se po sněhu
  • uschovat do ní mokrý ručník po tréninku
  • vyrobit si futuristický klobouk (jenom se neudus)
  • nafouknout a prasknout nad spícím spolubydlícím
  • a mnoho dalšího!

Letáky s informacemi v balících

Dříve jsme k objednávkám přikládali tištěné faktury a dopis ve formátu A4 s maximem informacemi. Dnes zasíláme faktury pouze elektronicky a k balíku obdržíš malý letáček ve formátu A6 s certifikací FSC. Na něm jsou jen ve zkratce nejdůležitější informace s odkazy na naše stránky, kde jsou popsané podrobnosti. Ne všem se to asi bude líbit, ale holt jsme v době digitální a když jste zvládli udělat objednávku na internetu, tak si na něm určitě zvládnete přečíst dodatečné informace :)

Co se týče vratek, tak tam jsme zase upustili od papírových formulářů a vše probíhá elektronicky pomocí online formuláře. Celý proces vrácení jsme tím i zrychlili, a to pro tebe ve výsledku znamená, že máš peníze dříve na účtu. Win-win.

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat