0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Basketbalista Stephen Curry

15. 10. 2021
Steph Curry, celým jménem Wardell Stephen Curry II, patří v současnosti mezi nejlepší basketbalisty NBA. Kluby se předhánějí o to, kdo mu nabídne lepší podmínky a za koho obleče v nadcházejících sezónách dres. Basketbalová superstar má totiž na kontě několik mistrovských titulů a jedná se o nejžádanějšího a nejužitečnějšího hráče. On sám však říká, že je věrný pouze klubu Golden State Warriors, v jehož dresu hodlá i ukončit kariéru.

Život – své nadání a talent zdědil po otci

Stephen se narodil jako syn bývalého basketbalisty Della Curryho, po kterém také zdědil své nadání a vášeň pro tento sport. Rodina pochází z Akronu v americkém Ohiu, ale po narození Stephena se přestěhovali do Charlotte v Severní Karolíně. Důvodem stěhování bylo angažmá jeho otce v místním basketbalovém klubu. Kvůli otcově práci se stěhovali ještě jednou, tentokrát na kratší dobu do Toronta.
Tip: Chceš být hvězda basketbalu jako Stephen Curry? Pak koukni jaké basketbalové boty můžeš mít. Bez nich to totiž nehraje :)
Na střední škole se už Curry věnoval basketbalu opravdu poctivě. Při studiu na Davidson College v Charlotte už byl druhým nejlepším hráčem juniorské ligy a po působení v místním univerzitním klubu Davidson Wildcats odešel za profesionální kariérou do NBA.

Kariéra basketbalové hvězdy

Do NBA se dostal v roce 2009 po dokončení studia. Hned na začátku se mu podařilo získat smlouvu s týmem Golden State Warriors. Hned v první sezóně skutečně zazářil. Při jeho premiéře proti Houston Rockets byl na hrací ploše dohromady 36 minut a během této doby vystřelil 14 bodů a 7krát asistoval. V další sezóně už se postaral o nový klubový rekord v úspěšnosti trestných hodů.
Další sezónu odstartoval operací kotníku, což jeho kariéru na chvíli zpomalilo, jelikož se se zdravotními problémy potýkal celý rok a odehrál tak pouze 26 zápasů z 66. I přesto mu klub prodloužil smlouvu na následující období, čemuž se odvděčil 11 tříbodovými koši za zápas, a nakonec jich za celou sezónu dal hned 272 a podařil se mu tak opět nový rekord.
V roce 2015 byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem sezóny a překonal svůj vlastní rekord v počtu tříbodových košů za sezónu. Za nejužitečnějšího hráče byl prohlášen také v následující sezóně v roce 2016. Když se v roce 2018 vrátily problémy s kotníkem, zažil Curry hned dvě nejhorší sezóny vůbec. V roce 2019 si navíc ještě zlomil ruku, a tak byl co do počtu bodů úplně nejhorší ze všech.

Stephen Curry - největší úspěchy

  • Dvojnásobné vyhlášení za nejužitečnějšího hráče sezóny
  • Držitel stříbrné olympijské medaile, kterou získal ještě v juniorském týmu v roce 2007
  • Držitel 3 zlatých olympijských medailí z let 2008, 2012 a 2016
  • První místo v tabulce nejlepších „trojkařů“ v NBA
  • 7 nominací do Utkání hvězd
  • Curry patří v současnosti mezi nejlépe placené basketbalisty světa

Stephen Curry a spolupráce s módními značkami

Stejně jako jeho kolegové, má i Stephen Curry své „vedlejší aktivity“. Jednou z nich je spolupráce se značkami sportovního oblečení. Spolupracovat začal s výrobcem sportovních oděvů Under Armour. Pod jeho taktovkou se vyrábějí kvalitní sportovní basketbalové boty Stephen Curry. Kromě toho spolupracuje také se světoznámou sportovní značkou Nike, která jeho jménem vyrábí dresy, trička a další oděvy. Ty budou v České republice k dostání již v příštím roce.

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat