0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Carhartt

Všechno začalo výrobou pracovních oděvů v Michiganu. Značka Carhartt však od své původní myšlenky nedošla za celých 120 let až tak daleko. Workwearové módě se totiž věnuje dodnes. Vysokou kvalitu a moderní prvky zanesené do jejich klasického stylu si však zákazníci užijí i ve streetwearu.

O značce

Carhartt je ve světě módy proslulý zejména výrobou odolných pracovních oděvů. Nejznámější kousek, bunda Carhartt, se může pyšnit nejen nadčasovým střihem, ale také povrchem, který odolává vodě i větru. Nabídka oděvů je v současnosti mnohem širší a na své si přijdou zejména milovníci pohodlných střihů, kvalitních materiálů a tlumených barev. Fun fact: Častou chybou je psát název jako „Carhart“, ale správně do něj patří dvě t na konec => Carhartt.

Historie

Oděvní společnost Carhartt vznikla v roce 1889, kdy ji založil Hamilton Carhartt za účelem výroby pracovních oděvů pro místní dělníky. Po prvních kusech, ušitých v malé dílničce se dvěma šicími stroji a pěti pracovníky, sáhli zejména místní železničáři. Díky jejich zpětné vazbě se Carhartt mohl neustále posouvat dál a své oděvy vylepšovat. Poptávka po nich byla tak velká, že firma během prvních dvaceti let expandovala do dalších amerických měst, ale i do Kanady nebo Británie. Své postavení na trhu si však značka upevnila až během druhé světové války.
Během své existence Carhartt investoval do vývoje technologií a postupů. Na oděvech se tak setkáme s množstvím ochranných prvků, jako jsou vysoce odolné nitě, vyztužovací nýty či žáruvzdorná úprava povrchu, které vynikají dodnes. I v současnosti se totiž s oděvy 120 let staré značky setkáme poměrně často například na stavbách, různých pracovištích či farmách. Jejich visačky už však nezdobí klasické Carhartt logo ve tvaru srdce, ale žlutá vlna s názvem značky.
V závislosti na poptávce a módních trendech vznikla v 90. letech 20. století odnož s názvem Carhartt WIP. Ta vyrábí streetwearové kousky, které si oblíbili skateboardisti i “běžní lidé”. Jedná se totiž o pohodlnou módu v snadno kombinovatelných barvách, která padne do vkusu i náročnějšímu zákazníkovi. Carhartt v CZ nedisponuje vlastními obchody, jejich oděvy jsou však k dostání na našem e-shopu.

Velikostní tabulky

Oblečení

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat