0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Champion

Pokud jsi ještě neslyšel nebo neslyšela o značce Champion, pak je na čase tuhle chybu napravit! Champion je oděvní značka specializující se na sportovní a streetwear  oblečení, kterou vlastní a prodává americká oděvní společnost Hanesbrands, a tak patří k druhé největší značce společnosti Hanes. Pokračuj ve čtení a zjisti o téhle značce mnohem více. 

Proč champion?

Champion je jednou z nejoblíbenějších značek generace Z. U basic modelů nabízí nekonečnou škálu barev, ze které si vybere každý. Navíc mají za sebou hezkou řádků kolaborací - umí se chytnout toho, co je zrovna in. Kromě oblečení pro volný čas, jako jsou mikiny, tepláky, legíny nebo dokonce spodní prádlo si můžeš u Champion koupit i boty a doplňky.

Historie 

Společnost založili v roce 1919 v Rochesteru ve státě New York Simon Feinbloom a jeho synové William a Abraham. Tehdy se společnost jmenovala Knickerbocker Knitting Company. V roce 2019 oslavila společnost Champion 100. výročí svého založení. Společnost Champion vznikla jako velkoobchodní oděvní firma, bratři Feinbloomové si však brzy všimli nedostatku kvalitního oblečení pro sportovce a zaměřili se na výrobu pohodlného a odolného sportovního oblečení. Mikina, která byla poprvé představena jako vlněné spodní prádlo pro pracovníky v přírodě, brzy převzala roli udržování tepla sportovců během cvičení. Mikiny Champion si všiml fotbalový tým Michiganské univerzity Michigan Wolverines, který se stal prvním z mnoha univerzitních sportovních týmů, které byly oblečeny firmou Champion. Pověst společnosti se rozšířila i na další vysoké školy po celých Spojených státech a zanedlouho oblečení Champion nosili sportovci i nesportovci po celém kampusu.
Ve 30. letech bratři Feinbloomové přejmenovali společnost na Champion Knitting Mills Inc. V průběhu let se název společnosti změnil ještě dvakrát. V 50. a 60. letech se jmenovala Champion Knitwear Company a svůj současný název Champion Products získala až v roce 1967. V 90. letech, kdy byl Champion vybrán jako oficiální dodavatel oblečení pro všech 27 týmů NBA, se jeho pověst rozrostla.
Oblečení Champion se používalo pro veškeré zboží NBA a rozšířilo se daleko za hranice sportovního průmyslu. Oblečení Champion bylo nyní k vidění ve filmech, na koncertech, ve skateparcích a na hiphopové scéně.

Víte, že..

Tohle je jen taková vsuvka pro fanoušky tohohle brandu, ale i pro ty, kteří se chtějí vzdělat. Champion logo se totiž měnilo hned několikrát. Hlavním bodem bylo to, aby bylo důležité podtrhnout charakteristiku značky, což jak se zdá, se během 100 let určitě zadařilo.

Velikostní tabulky

Oblečení

Boty

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

Řazení
Filtrovat