0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Co by nemělo chybět žádnému běžci

16. 05. 2021
Chystáš se začít s běháním, nebo už se mu nějakou dobu věnuješ ale nejsi si jisti svou výbavou? Na trhu je v dnešní době nepřeberné množství příslušenství pro běh. Některé jsou opravdu užitečné a neobejdeš se bez nich, některé mohou být jen nadstandardním doplňkem.

Kvalitní obuv je základ

Jestliže se na něčem z výbavy pro běžce opravdu nevyplatí šetřit, jsou to právě kvalitní běžecké boty. Noha a zejména chodidlo je při běhu nejvíce namáhána a při výběru špatné obuvi si můžeš zadělat na zdravotní problémy, které tě pak  budou pronásledovat celý život.
Při výběru dávej pozor do jakého terénu jsou boty určené. Pokud budeš převážně běhat v posilovně na běžeckém pásu, rozhodně bude třeba zaměřit se na jiný typ běžeckých bot, než když budeš běhat po lesních cestách. Rozhodně tedy stojí za zvážení koupě i vícero párů běžeckých bot, které budeš střídat podle místa kam se chystáš vyběhnout.
V našem internetovém e-shopu máš možnost si boty filtrovat dle použití a výběr pro tebe bude o to jednodušší. Vybírat můžeš navíc z nepřeberného množství designů, které snadno sladíš s tvým běžeckým outfitem. A pokud ti boty po vyzkoušení nebudou sedět, není nic jednoduššího než je vrátit a vybrat buď jinou velikost, nebo model.

Měř a zlepšuj se

Dalším praktickým pomocníkem při běhu je rozhodně fitness náramek, nebo chytré hodinky. I když se někomu na první pohled může zdát jeho koupě jako zbytečná investice, věř tomu že rozhodně nebudeš litovat.
Ty nejlepší fitness náramky na trhu navíc můžeš využít díky vodotěsnosti i při plavání nebo pro měření kvality spánku. Při běhu nás však budou primárně zajímat uběhnuté kilometry a měření tepové frekvence. Veškerá data z nich se postupně shromažďují v aplikaci, kterou si snadno nainstaluješ do telefonu a budeš tak mít přehled o svých výsledcích.
Pro většinu sportovců je pak motivující, že vidí jak s přehledem zvládají čím dál tím delší trasy a často i v lepším tempu. Fitness náramky navíc fungují i bez přítomnosti telefonu, takže jej nemusíš mít při běhu s sebou a výsledky se ti přesto zpětně spárují. Snadno se pak můžeš navzájem motivovat s přáteli a soutěžit společně například o nejvíce uběhnutých kilometrů za měsíc.

I při běhu ti to může slušet

Díky tomu, že se běh v posledních letech stal opravdu oblíbenou aktivitou, sportovní značky se doslova předhání v tom, kdo přijde na trh s propracovanějším běžeckým outfitem.
Právě oblečení, vzhledem k různým designům, mnohdy svádí ke koupi často zbytečných kousků. Primárně si ale uvědom, že v tomto případě jde opět hlavně o jeho funkčnost. Svůj běžecký šatník přizpůsob aktuálnímu počasí a zejména v létě zvol opravdu lehké funkční materiály. Už samotné teplé počasí spojené s fyzickou aktivitou nahrává přehřátí organismu a nestojí za to jej ještě podporovat těžkými bavlněnými materiály.
Naopak v zimě nezapomeň vrstvit, avšak s mírou. Ani v chladném počasí rozhodně nevybíhej v zimní bundě, nicméně funkční běžecké triko a běžecká mikina s dlouhými rukávy rozhodně přijde vhod. Zimní výbavu pak doplň o čepici či čelenku a rukavice, které ti budou ladit se zbytkem outfitu a máš vyhráno.
Velmi oblíbené jsou také módní podkolenky. Často jsou na trhu k dostání v zářivých neonových barvách a tak pro běžce plní hned několik funkcí. Nejenže fixují nohu a v jarním či podzimním rozmarném počasí jimi nahradíš dlouhé kalhoty, ale současně budeš pro všechny viditelný už na dálku a budeš zkrátka trendy.

Běh si užívejte naplno

Pro někoho je ideální formou běhu ten v přírodě, kdy je všude kolem ticho a klid. Někdo si ale nedovede představit běh bez poslechu oblíbené hudby, která ho mnohdy nakopne při zdolávání náročnějších terénů. 
Nepodceňuj tedy ani výběr kvalitních sluchátek, které budou dobře hrát a při běhu nebudou překážet. Ideální volbou jsou pro běh ty bezdrátová. Nikde se ti nebudou houpat žádné kabely, které jsou při běhu velmi rušivé.
Problém často také nastává ve chvíli, kdy si s sebou potřebuješ vzít telefon a klíče od domu/bytu, ale nemáš žádné příhodné kapsy pro jejich uložení. V takových případech jsou řešením speciální běžecké kapsičky, či ledvinky. Snadno si je připneš kolem pasu i se vším potřebným v nich.
 
Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat