0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Co si sbalit na jednodenní výlet do hor

22. 08. 2023
Jsi milovníkem hor? Máš v plánu strávit den v tomto nádherném a zdravém prostředí? Skvělé! Takový výlet však vyžaduje trochu přípravy. Abys nezjistil uprostřed výšlapu, že ti něco chybí, přinášíme ti detailního průvodce pro perfektní jednodenní výlet do hor.

Oblečení je v horách nejlepším přítelem

Připravuješ si oblečení na výlet do hor? Snaž se sestavit svůj outfit z více vrstev, můžeš pak podle potřeby přidávat nebo ubírat. A na jaké vrstvy se máš soustředit?

Základní vrstvu tvoří funkční prádlo

Možná si myslíš, že stačí obyčejné bavlněné tričko. Ale věř nám, když říkáme, že funkční tričko je tou nejlepší volbou. Díky svým materiálům dokáže odvádět pot od těla a udržet tě v teple. Bavlna může rychle nasáknout a způsobit nepříjemný pocit, popřípadě nachladnutí.

Střední vrstva má hřát

Co dále na funkční prádlo? Zde je dobré sáhnout po fleecové nebo sportovní mikiněMikina či bunda tě krásně zahřeje, je lehká a pokud by tě potkalo nepředvídané teplo, snadno se zabalí a nepřekáží v batohu.

Nepromokavé navrch

V horách může přijít déšť prakticky kdykoliv. Proto je nezbytností mít s sebou větrovku nebo nepromokavou bundu. A pokud to jde, měla by to být taková, která je i prodyšná.

Kalhoty vybírej s nejvyšší péčí

Zvol si takové kalhoty, které jsou určené přímo pro trekking – jsou lehké, prodyšné a často mají i praktické kapsy. Velmi oblíbené jsou dnes i lehké legíny. A pokud očekáváš chladnější počasí, termoprádlo je super volbou pod ně.

Pořádné boty jsou nezbytné

Boty jsou vlastně základem úspěšného výletu. Investuj do kvalitních, pevných trekových bot, které ti dobře drží na noze, netlačí a podporují kotník.

Jídlo a pití dodají potřebnou energii

Oblečení zajistí pohodu, ale na pořádný výlet potřebuješ dostatečnou dávku energie. Nezapomeň tedy zabalit také jídlo a pití v takovém množství a kvalitě, aby ti dokázalo obnovit vydanou energii.

Voda pro hydrataci těla

Možná to zní jako klišé, ale opravdu – hydratace je klíčová. Ve výšce a při fyzické námaze tělo ztrácí vodu rychleji, takže s sebou potřebuješ minimálně 1,5l vody. Určitě se vyhni přeslazeným limonádám.

Nezapomeň na svačinu

Rychlý zdroj energie ti může zachránit den. Mám na mysli ořechy, sušené ovoce, energetické tyčinky nebo třeba kousek tmavé čokolády.

Co si vzít k obědu?

Pokud chceš něco vydatnějšího na zub, vezmi si s sebou sendvič s oblíbenou náplní. A pro milovníky teplého jídla doporučuji termosku s polévkou.

Bezproblémový výlet zajistí i drobnosti

Někdy tvůj výlet zachrání i drobnosti, které si lidé mnohdy s sebou neberou. Co vše k těmto věcem patří?

Užiteční tradiční pomocníci

Ano, žijeme v době digitální, ale co když ti dojde baterie v telefonu nebo GPS? Tradiční mapa a kompas jsou stále nenahraditelné.

Malá lékárnička se může hodit

Několik náplastí, obvaz, dezinfekce na kůži a možná i něco na bolest hlavy. To vše se ti může hodit, doufejme ovšem, že lékárničku nepoužiješ.

Powerbanka a nabitý telefon

Máš plně nabitý telefon? Stejně s sebou vezmi i powerbanku, aby sis mohl užít výlet naplno a zároveň zůstat v kontaktu s civilizací.

Ochranu potřebují i oči a kůže

V horách je silnější sluneční záření. Chraň své oči i kůži. Ve tvém batohu by neměly chybět sluneční brýle a také krém s vyšším ochranným faktorem.

Chystáš se na výlet s dětmi? – příprava je půlka úspěchu

Když se vydáváš do hor s ratolestmi, jsou příprava a balení náročnější. Děti mají specifické potřeby a je důležité na ně pamatovat, aby celý výlet proběhl hladce a v pohodě pro všechny.

Děti potřebují více oblečení

Stejně jako u dospělých je důležité vrstvení. Ale u dětí je potřeba myslet i na rezervní dětské oblečení – nějaký ten pád do bláta nebo louže je vždy na pořadu dne. Pokud není léto určitě přibal i teplé čepice a rukavice, i když se zdá, že jsou zbytečné. Děti se rychleji ochladí.

Oblíbené jídlo a pití

Mysli na oblíbené svačinky a dostatek pití. Termoska s teplým čajem může udělat zázraky, pokud se malý výletník začne cítit unaveně. A nezapomeň na oblíbenou svačinu, která může fungovat i jako malá motivace.

Malý výletník potřebuje zabavit

Malá hračka, knížka nebo karty můžou pomoci překlenout momenty, kdy se děti budou nudit. Nezapomeň také na oblíbeného plyšáka, který může být skvělým pomocníkem, pokud bude potřeba pozvednout malému turistovi náladu.

Zajistěte bezpečí

Reflexní prvky, svítící náramky nebo malé svítilny mohou být užitečné, zejména pokud se výlet protáhne do večerních hodin.

Vybavení pro odpočinek a pohodlí

Malá karimatka na sezení nebo pikniková deka můžou být super, pokud najdeš hezké místo na odpočinek.
Pamatuj, že výlet s dětmi je často pomalejší a budeš muset dělat více pauz. Ale zase na druhou stranu – děti často vnímají svět kolem sebe mnohem intenzivněji a mohou ti ukázat kouzla, která bys sám přehlédl. Hory nenabízejí jen krásný výhled, ale také klid v duši a obnovu energie. S našimi tipy si výlet určitě užiješ!
Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat