0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Dobré zprávy

01. 01. 2019

Určitě Tě taky občas štve, když kolem sebe vidíš a slyšíš jen samé negativní zprávy. Čas od času by bylo fajn slyšet i o tom, že svět není až tak špatné místo a že v něm žijí lidé, kteří pracují na jeho zlepšení. Z toho důvodu jsme si pro rok 2019 připravili projekt Dobré zprávy.

Každý měsíc vybereme jednoho člověka, který ze světa dělá nezištně lepší místo a dáme mu jakékoli boty zdarma! Pokud znáš někoho takového, kdo by si zasloužil odměnit, tak mi o něm napiš na adam@d-sport.cz nebo nám pomoz sdílet tento článek, budeme za to opravdu moc rádi.

Vždy, když najdeme tu správnou osobu, tak s ní také natočíme krátký rozhovor a napíšeme o něm nebo o ní kratičký článek, který přidáme zde. Na konci roku tak tady bude 12 úžasných lidí, kteří určitě budou stát za představení, takže nezapomeň sledovat náš web, Facebook nebo Instagram a třeba tam bude zrovna Tvůj kamarád!

Vánoční Dobré zprávy

Máme tady poslední Dobré zprávy tohoto roku. Do vánočních dobrých zpráv, jsme si vybrali Kláru Bahník Trefnou, která je studentkou posledního ročníku psychologie. Klára je již 8 rokem dobrovolnicí v organizaci Cesta domů, kde poskytuje péči umírajícím lidem a také jejich nejbližším.

Cesta domů nabízí vzdělávací aktivity a také provozuje poradenský a informační portál Umíráni.cz jehož smyslem je sdílení zkušeností zdravotníků, ale i obyčejných lidí, kteří přišli o milovanou osobu nebo pečují o umírající osoby. Veřejně také prosazuje přijetí vědomí, že umírání je důležitá součást života. Děkujeme Kláře, za nezištnou pomoc a že světa dělá lepší místo! 

Říjnové Dobré zprávy

V říjnu jsme do našich Dobrých zpráv vybrali dobrovolnici Marii Mořkovskou, která se podílí na projektu Trash Hero. Trash Hero si dává za cíl vyčistit naši planetu od odpadků, abychom jí zanechali čistou i pro ostatní generace. Mája je zakladatelkou pobočky Trash Hero v Ostravě a také se stará o její plynulý chod. Veškerou práci pro Trash Hero dělá jako dobrovolník a nezištně tak zlepšuje svět kolem sebe a za to jí patří náš velký obdiv a samozřejmě velké díky! Pokud máš zájem se také připojit k Trash Hero, tak Mája tě jistě uvítá s otevřenou náručí a usměvem od ucha k uchu.

Zářijové Dobré zprávy

V měsíci září jsme do Dobrých zpráv vybrali autorku projektu Ordinace pro chudé paní doktorku Andreu Pekárkovou. Paní doktorka působí již mnoho let jako duchovní a lékař v Armádě spásy, kde pomáhá všem potřebným. V loňském roce se jí podařilo společně s jejími kolegy založit Ordinaci pro chudé v Ostravě, ve které pomáhá lidem, kteří se dostali do složité životní situace a potřebují lékařskou pomoc. S celým týmem také působí v terénu, aby mohli pomáhat i lidem, kteří se z nějakého důvodu do ordinace nemohou dostavit. Paní doktorka je pro nás inspirací a důkazem toho, že jeden člověk může opravdu zlepšit svět pro druhé a my jí za to moc děkujeme!

Srpnové Dobré zprávy

Naše ocenění za měsíc srpen získala úžasná žena Soňa Szwajnochová. Soňa je bývalá zdravotní sestra a každý den musí bojovat, aby porazila svou zákeřnou nemoc. V tomto boji ji statečně a vytrvale pomáhá její asistenční pes Jůlie. Ačkoliv Soňa a Jůlie každý den svádí svůj vlastní boj, tak stále nacházejí sílu, aby pomáhali i ostatním lidem. Soňa se s Jůlii věnuje profesionální canisterapii a také pomáhá jako figurant na cvičeních integrovaného záchranného systému. Za nás musíme říci, že jsme opravdu rádi, že jsme se s Tebou mohli podělit o jejich neuvěřitelný příběh. Holky děkujeme, že děláte ze světa lepší místo!

Červencové Dobré zprávy

Našim dobrákem za měsíc červenec je můj kolega z Červeného kříže a skvělý člověk a záchranář Marek Balický alias Záchranář na cestách. Marek jezdí po celém světě a pomáhá lidem, kde je to potřeba. V současné době pomáhá lidem na Novém Zélandu odkud také posílá svůj video medailonek. Pokud se chceš o Markovi a jeho cestě po světě dozvědět více, tak určitě koukni na jeho web paramedicsjourney.com. My jsme moc rádi, že se Marek stal součastí našeho projektu Dobré zprávy a chceme mu moc poděkovat za to, že dělá ze světa lepší místo!

Červnové Dobré zprávy

V měsíci červnu byl do dobrých zpráv nominován pan Miroslav Stopka a my jsme moc rádi, že máme tu čest Miroslava představit jako nešeho dalšího dobráka. Miroslav už druhý rok pracuje jako dobrovolník pro mobilní hospic Ondrášek. Vždy když v Odrášku potřebují pomocnou ruku, tak vědí, že se na Miroslava mohou spolehnout a je úplně jedno jestli je zrovna úmorné vedro k padnutí nebo zima jako v Rusku. Když jsem s Miroslavem hovořil, tak mi připadalo, že z něho vyzařuje neuvěřitelná pozitivní energie, kterou okamžitě nakazí všechny kolem sebe. Miroslave děkujeme, že děláte ze světa lepší místo a přejeme Vám, aby Vám ta energie vydržela navždy!

Květnové Dobré zprávy

V květnu nemáme pouze jednoho dobráka, ale hned dva! Jsou jimi Pavla Klečková a Manu Chilaud, kteří jsou autory Iglou. Iglou je přístřešek pro lidi bez domova, který je v zimě chrání před umrznutím. Původně chtěli vyrobit jen deset testovacích kusů, ale jejich výrobek měl takový úspěch, že dnes jich je po celé České republice více než šedesát pět kusů! Manu a Pavlo moc Vám děkujeme, že pomáháte lidem kolem sebe a děláte ze světa lepší místo.

Dubnové Dobré zprávy

V dubnu od nás boty zdarma získala paní Lucie Hrušková, která je zakladatelkou spolku Motorkáři dětem. Tento spolek vydává každý rok kalendář a pořádá sbírky, které mají za cíl pomoci vážně nemocným dětem. Spolek Motorkáři dětem vznikl před čtyřmi lety a za tuto dobu předali dětem více než půl miliónu korun! Jsme rádi, že jsme mohli ocenit tento skvělý projekt a děkujeme nejen Lucii, ale všem, kteří ve spolku Motorkáři dětem pomáhají. Díky, že děláte ze světa lepší místo!

Březnové Dobré zprávy

Dobrákem za měsíc březen byla zvolena slečna Veronika Kubišová, kterou nominovali do projektu Dobré zprávy její kolegové z mobilního hospicu Ondrášek. Veronika je už čtyři roky dobrovolníkem v Ondrášku, pomáhala jim například s kampaní pro mobilní hospice v celé České republice. Vždy, když jí v Ondrášku potřebují, tak Verča přijde na pomoc. Veronika také s přáteli založila účet na darujme.cz, na který společně s přáteli a klienty vybrala přes 20 000 Kč, aby ještě více pomohla potřebným. Veroniko děkujeme, že kolem sebe rozdáváš radost a děláš ze světa lepší místo!

Únorové Dobré zprávy

Naším dobrákem za měsíc únor se stala slečna Michaela Böhmová, která učí děti na gymnáziu v Ostravě - Hrabůvce. Míša je tvůrcem projektu Sněhuláci pro Afriku, který organizuje společně s dětmi z gymnázia. Za každého postaveného sněhuláka se v Gambii dostane jedno dítě do školy! Dále na gymnáziu sbírají staré oblečení pro neziskovou organizaci Moment, kterého nasbírali už neuvěřitelných 7 tun. V neposlední řadě Míša organizuje sbírky s lidmi, kteří rádi chodí na hory, aby pomohli organizaci mobilní hospic Ondrášek. Jsme opravdu rádi, že jsme Míši mohli věnovat boty, které jí na horách pomůžou zlepšovat svět kolem nás. Děkujeme Michaelo, že děláte ze světa lepší místo!

Lednové Dobré zprávy

Tak tohle je první dobrák z našeho projektu Dobré zprávy. Jmenuje se Vladimír Štalmach a je tvůrcem projektu Tančím srdcem v Ostravě. Cílem tohoto projektu je podporovat dětské oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě. Tančím srdcem se konalo letos už potřetí a celkem se za všechny ročníky vybralo 215 000 Kč! Vláďa si nové boty určitě zasloužil a nás velmi potěšilo, že jsme mu mohli udělat radost jen tak a pomoci podpořit jeho úžasný projekt. Děkujeme Vladimíre, že děláte ze světa lepší místo!

Článek připravil Adam. Má u nás na starosti marketing a strategický rozvoj firmy. Kromě toho ho baví zápasení na žíněnce, turistika a běh. Napsat mu můžeš na adam@d-sport.cz.

Adam

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením souhlasíš se zpracováním osobních údajů.

Řazení
Filtrovat