0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Jak prát funkční oblečení, aby dlouho sloužilo?

30. 08. 2023
Jsi sportovní nadšenec a pořizuješ si kvalitní sportovní oblečení? Jestli už investuješ do kvalitního funkčního prádla, je dobré vědět, jak se o něj starat, aby ti co nejdéle vydrželo. Všichni víme, že sportovní oblečení něco stojí, a byla by škoda ničit ho nesprávnou péčí. Připravili jsme pro tebe pár tipů a triků, jak o svůj sportovní šatník pečovat jako o oko v hlavě. Pojďme na to!

Dodržuj pravidla pro praní

Každé praní, tedy i praní sportovního oblečení, má své zásady. Proto se je snaž dodržovat a vždy zvol správný postup. Jak prát funkční oblečení a čím začít?

Vždy si nejdříve přečti etiketu

Předtím, než dáš své funkční sportovní prádlo do pračky, vždy si přečti etiketu. Zní to jako samozřejmost, ale počet lidí, co tuto základní radu ignoruje, je neuvěřitelný. Etiketa ti prozradí, jaká je ideální teplota a přidá další instrukce. Dodržovat doporučení výrobce a číst prací symboly na oblečení se vždy vyplatí, protože každý materiál může vyžadovat odlišný způsob praní.

Vytřiď prádlo a vyber vhodný prací prostředek na funkční prádlo

Aby si oblečení zachovalo původní vzhled, je potřeba ho roztřídit podle barev a použít jen malé množství pracího prostředku. Přebytek může zůstat v tkanině a snížit její prodyšnost či voděodpudivost. Pokud si nejsi jistý, radši dej méně než více. To vše platí jak pro funkční prádlo, tak i pro to nejlepší termoprádlo.

Dej si pozor na zipy

Jak prát funkční prádlo a nepoškodit ho? Aby ses vyhnul poškození svého oblečení nebo jiných kousků v pračce, vždy zavři zipy a odstraň suché zipy. Také obrať oblečení naruby. Zkontroluj také nastavení teploty podle doporučení výrobce.

V čem a jak prát

Sportovní móda vyžaduje zvláštní zacházení. To znamená volbu správného programu a pracího prostředku. Jak tedy prát sportovní oblečení, funkční prádlo a jak prát termoprádlo?

Prací režim pro funkční oblečení

Jak prát sportovní oblečení, když si nejsi jistý volbou pracího režimu? Jestliže má tvoje pračka speciální program pro sportovní oblečení, použij ho. Pokud takový program nemáš, řiď se podle návodu, jak prát spodní prádlo nebo jak prát vlnu, a zvol odpovídající prací cyklus. Tyto režimy jsou šetrnější k tkanině a pomohou zachovat její funkční vlastnosti. A určitě se vyhni aviváži! Může narušit funkční vlastnosti tkaniny. Zvol buď prací prášek na sportovní oblečení, nebo prací gel na sportovní oblečení.

Speciální pytlíky pro jemné kousky

Pokud máš nějaké opravdu jemné kousky např. sportovní podprsenku, nebo se bojíš, aby se nepoškodily, vlož je do síťovinových čili mesh pytlíčků. Pomáhají jemné prádlo ochránit před třením s ostatním oblečením.

Pozor při sušení

Sušička je pro funkční oblečení nepřítel číslo jedna! Většinu sportovního oblečení nejlépe usušíš, když ho pověsíš. A pokud můžeš, suš ho venku. Slunce a čerstvý vzduch udělají zázraky. Pokud opravdu potřebuješ použít sušičku, nastav ji na nízkou teplotu a kratší čas. Ale opravdu ti doporučuji vyvarovat se jí, kdykoliv to jde. A co říci na konec? Pečuj o své funkční oblečení a ono ti bude dlouho sloužit.
Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat