0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Jak vybrat sportovní podprsenku?

30. 08. 2023
Jsi milovník sportu? Ať už běháš, tancuješ, skáčeš nebo děláš jógu, jedna věc je jasná - potřebuješ správně padnoucí sportovní podprsenku. Určitě chceš mít pohodlí a podporu prsou, když dáváš svému tělu zabrat. Jak vybrat sportovní podprsenku? Zaměř se na klíčová kritéria, a při výběru dodrž postup. Pojďme tedy společně na to! Začneme stejně jako u klasické podprsenky – výběrem správné velikosti podprsenky.

Jak zjistíš správnou velikost podprsenky?

Základním krokem pro výběr velikosti sportovní podprsenky je správně se změřit. Nejvhodnější je použít pro toto měření krejčovský metr. Nejdřív si naměř obvod přesně pod prsy. Údaj v centimetrech zaokrouhli na nejbližší násobek pěti. Pak zjisti velikost prsou. Změř si obvod přes největší část prsou. Nezapomeň držet pásku metru rovně a příliš ji neutahuj. Rozdíl mezi obvodem prsou a podprsním obvodem ti řekne, jakou máš velikost košíčku. Ale hlavně si pamatuj, že u každého výrobce bývá trochu jiná tabulka velikosti podprsenek. Takže se orientuj podle ní.
Orientační tabulka velikostí podprsenek – velikost košíčků
Rozdíl mezi obvodem prsou a pod prsy 10-14 cm 14-16 cm 16-18 cm 18-20 cm 20-22 cm 22-24 cm
Velikost košíčku A B C D E F
Tato velikostní tabulka podprsenek ti pomůže určit velikost prsu a je základem pro to, jak vybrat podprsenku.

Správná velikost podprsenky v různých tabulkách

Nenašla jsi svou velikost poprsí podle uvedené tabulky? Samozřejmě můžeš najít i jiné velikosti podprsenek. Líbí se ti klasická sportovní podprsenka? Tabulka velikostí ale vypadá docela jinak a ty nevíš, jak zjistit velikost podprsenky, protože jsou uvedeny velikosti prsou podle písmen podobně jako u oblečení? Tabulka velikostí prsou u mnoha sportovních podprsenek totiž nepoužívá tradiční číslování velikostí a místo toho nabízí velikosti S, M, L a XL. V tom případě se podívej na podprsenky velikosti v tabulce výrobce. Ta ti pomůže převést tvoje měření na správnou velikost.
Co když jsi na pomezí mezi dvěma velikostmi? Jak vybrat správnou velikost podprsenky? Pokud jsi na rozhraní dvou velikostí, můžeš vyzkoušet obě. Některé značky se mohou mírně lišit, takže je dobré si je obě vyzkoušet a vybrat tu, která ti sedne lépe.

Sportovní podprsenka potřebuje vhodný materiál

Bavlna je sice fajn na polehávání v posteli, ale pro sport není ideálním materiálem. Lehce nasákne potem a ty se pak nemusíš cítit moc svěže. Syntetické materiály jako polyester a polyamid jsou lepší volbou, protože odvádějí pot od těla a rychle schnou. Určitě bys chtěla prodyšný materiál, který dýchá bez ohledu na intenzitu tréninku. Podprsenky s prodyšnými vložkami nebo síťovinou ti pomohou cítit se svěží a suchá. Materiál je velmi důležitý u sportovní podprsenky velké velikosti, tam je potřeba počítat s vyšším pocením.

Elegantní a současně plně funkční podprsenka je žádaná

Už víš, jak vybrat velikost podprsenky, ale určitě současně chceš, aby plnila svou funkci a současně dobře vypadala. Pak musíš uvážit, co přesně od podprsenky očekáváš a pro jakou intenzitu cvičení ji budeš používat. U sportovní podprsenky se budeš muset rozhodovat mezi kompresí a ohraničením. Tyto dva styly podprsenek plní různé účely. Zatímco kompresní podprsenka ti prsa přitlačí k tělu (ideální pro vysoce intenzivní aktivity např. Hiit trénink), podprsenka s ohraničením je obepne a drží každé zvlášť (ideální pro nižší intenzitu např. strečink). Když chceš, aby tvoje sportovní oblečení vypadalo skvěle, není na tom nic špatného. Jen pamatuj na to, že funkčnost by měla být prioritou. Vyber si podprsenku, která ti padne a zároveň ti bude slušet.

Jak by měla vypadat sportovní podprsenka pro větší poprsí

Máš větší prsa a sportuješ? Pak je pro tebe sportovní podprsenka velké velikosti naprosto nezbytná. Jak vybrat správnou podprsenku pro velká prsa? Kromě správného měření je důležitá míra podpory. Pro velké velikosti prsou je vhodná sportovní podprsenka s vysokou oporou. Široká nastavitelná ramínky a prodyšný materiál zvyšují komfort při jakémkoli druhu sportu. Sportovní podprsenka s kosticemi sice vypadá dobře, ale v některých případech se může zadírat do kůže. Lepší volbou je v takovém případě sportovní podprsenka vyztužená a bezešvá. Je mimořádně pohodlná a přitom poskytne dostatečnou podporu.

Sportovní podprsenka vyžaduje patřičnou péči

Určitě chceš, aby ti tvá sportovní podprsenka dlouho vydržela. Proto ji po každém tréninku vyper, abys ji zbavila potu, špíny a bakterií. Nikdy však nepoužívej příliš horkou vodu ani aviváž. Ideální je praní v ruce nebo v pračce v síťovém pytlíku, v chladné vodě a se speciálním jemným prostředkem. Určitě se vyhni sušení v sušičce, to by podprsenku mohlo zničit. Při ukládání zachovávej tvar košíčků. Pořiď si více podprsenek a střídej je. Určitě je také pravidelně kontroluj, a pokud bude podprsenka viditelně opotřebená, vyměň ji za novou.
Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

Řazení
Filtrovat