0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Jak vyčistit bílé boty

Každý z nás to určitě zažil. Koupil si bílé tenisky a po pár dnech ti radost z nich překazilo bláto nebo prach. Pokud jsi majitelem světlých tenisek, určitě dobře znáš trable s tím, jak a čím vyčistit bílé boty. Způsobů je spousta, důležitá je ale i preventivní ochrana. Jak nejlépe vyčistit bílé boty ti poradíme v tomto článku.

Stejně jako u článku o tom jak vyprat boty tě musíme upozornit, že nešetrným čištěním můžeš přijít o záruku. Proto nové boty v záruce čisti opravdu jen šetrně. Drsnější rady uvedené níže použij spíše jako poslední možnost, jak zachránit už jinak ztracené boty.

Ušpinění můžeš předcházet

I když jdou bílé boty ve většině případů vyčistit, ideální je, když k velkému ušpinění ani nedojde. Důležité je o boty pravidelně pečovat. Po každém nošení je utři hadříkem od prachu a nečistot. Pokud dojde k většímu zašpinění, čištění neodkládej a proveď jej co nejdříve. Jako prevence může také posloužit impregnace. Ta odpuzuje špínu a napomáhá udržovat původní vzhled. Přípravek vybírej podle materiálu a vždy dodržuj návod k použití.

Tkaničky, stélka a podešev

Tyto části boty se musí čistit zvlášť. Tkaničky můžeš přihodit ke světlému prádlu do pračky, nebo je vyčistit mýdlovou vodou. Pokud je špína moc odolná, nezbude ti nic jiného než u nás koupit tkaničky nové. Stélku můžeš taktéž vyprat v ruce. Jestliže se chceš zbavit zápachu, pak použij k vyčištění naředěný ocet. Co se podešve týče, i s ním může být občas potíž. Jako první můžeš vyzkoušet skvrny z nich vygumovat. Pokud tento způsob nebude fungovat, existuje několik dalších možností – odlakovač na nehty, citrónová šťáva, líh nebo třeba bělící zubní pasta.

Jak vyčistit bílé plátěné tenisky?

Postup na to, jak vyčistit bílé tenisky, se vždy liší podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. V případě, že jsou z textilie, jsou šité a ne lepené, je můžeš s menším rizikem vyprat v pračce - pozor na záruku! Lepené boty do ní ovšem nikdy neházej, jelikož hrozí rozlepení a zničení obuvi.
Bezpečnějším způsobem je tedy ruční čištění. K němu můžeš využít vlažnou mýdlovou vodu a kartáček. Existují také různé čistící přípravky na boty vyrobené právě pro tyto účely. Pokud je ale doma nemáš po ruce, budeš muset využít surovin, které doma máš. Dalším způsobem je vytvořit pastu z jedlé sody a prostředku na mytí nádobí, octa nebo peroxidu vodíku v poměru 1:1. Ta by měla mít hustou konzistenci. Nanes ji na boty, nechej chvíli působit a poté pořádně opláchni.

Jak vyčistit bílé kožené boty?

Kůže je sice odolnější materiál než textilie, o to ale vyžaduje větší péči. Opět využij vlažnou vodu s mýdlem nebo šamponem. Špína by měla jít snadno dolů. Pokud ne, existují speciální bílé krémy, které boty jakoby „obarví“. Pozitivní je, že takto můžeš také obnovit bílou barvu švů. Krém kůži navíc vyživí. Je ideální jej tedy používat, ať už v bezbarvé variantě, nebo zmíněné bílé. Kožené boty se v žádném případě nedoporučuje prát v pračce.

Snad jsme ti poradili a už nikdy nebudeš váhat, čím vyčistit bílé tenisky.

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat