0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Jak zavázat tkaničky

23. 11. 2021
Nový model? Ano, ale při pohledu do zrcadla můžeš najednou zjistit, že mu něco chybí. Podíváš se na nohy a uvidíš to – boty jsou v pořádku, ale něco na nich nesedí. Jasně – tkaničky a jejich šněrování. I vázání tkaniček může tvůj outfit skvěle doplnit, ale také pokazit celkový dojem. Proto se nauč, jaká má být délka tkaniček, jak navléknout tkaničky do bot, jaké šněrování bot se do různých typů obuvi hodí, jak schovat tkaničky, jak zkrátit tkaničky do bot, jak zavázat tkaničky dovnitř, jaké koncovky tkaniček zvolit a spoustu dalších věcí. Čti dál a dozvíš se mnoho užitečných informací. Možná tě překvapí, jak důležité zavazování tkaniček může být.

Délka, barva a materiál tkaniček

Každá bota potřebuje správnou délku tkaniček. Jak dlouhé tkaničky do bot jsou ideální? Takové, které lze snadno a stylově zavázat. Příliš dlouhé tkaničky ti budou i po zavázání překážet a budou se rozvazovat, celek nebude působit dobrým dojmem. Nedostatečná délka tkaniček do bot způsobí, že se zavazují velmi obtížně a často snadno povolí. Důležitá je také barva, která buď odpovídá barvě obuvi, nebo s botami vytváří výrazný kontrast. Na trhu je k dostání celá paleta barev i vzorů. Tvar může být plochý či kulatý, konce tkaniček ve stejné či odlišné barvě.
Konec tkaničky je vyroben z plastu, mědi nebo mosazi. Samotné tkaničky bývají obvykle z bavlny nebo umělých směsí, ale mohu být i z méně obvyklých materiálů, například kůže.

Co můžeš získat s různými způsoby vázání tkaniček

Tvoje obuv může měnit vzhled s různými možnostmi navlékání tkaniček, se způsobem, jak zavázat tkaničky, a velmi důležité je také zvolené šněrování tkaniček. To může dodat obuvi i celému outfitu sportovní nebo romantický nádech, elegantní městský styl a různé techniky, jak zavázat tkaničky do bot, mohou změnit celkový vzhled obuvi a dodat jim nový význam a svěžest. K stálicím patří tkaničky v přírodních barvách, klasikou jsou tkaničky v černé nebo bílé barvě. Není potřeba bát se světlých barev, existuje mnoho způsobů, jak vyčistit bílé tkaničky. Romantiku mohou dodat třeba saténové širší tkaničky, které jsou i výrazným ozdobným prvkem. Velmi oblíbené nejen mezi mládeží, ale i mezi sportovci jsou tkaničky v neonových barvách.

Nejlehčí techniky vázání tkaniček u bot zvládne každý

Bojíš se, že vázání tkaniček do bot různými způsoby nezvládneš? Potřebuješ k zavazování tkaniček návod? Tradiční metodou k tomu, jak zavázat tkaničky do bot, je jejich kroucení.
Jednoduché je i vázání tkaniček do rovnoběžných pruhů, což se hodí třeba do kotníkových bot. Překlad tkaničky vázání velkým křížem je jiný. Má klasický začátek, jak navléct tkaničky, ale dále vede šňůrka zdola přes otvor, který je těsně nad ní.
Jak zavazovat tkaničky do tzv. žebříku? Šňůrku provlečeš přes oba otvory. Pro snadnou cestu, jak dát tkaničky do bot, se může hodit návlečka na tkaničky. Konce šňůrek pak táhni kolmo nahoru přes sousední otvory. Jednu tkaničku protáhneš opačnou částí tkaničky, která je umístěna svisle. Ta vznikla provlečením tkaničky od prvního po druhé očko. Stejný konec navlékni kolmo na třetí očko. Totéž opakuj s druhým koncem tkaničky. Tato metoda je velmi populární jako způsob vázání tkaniček u bot Nike, Vans nebo Converse.

Zavazování tkaniček – tenisky si žádají pestrost

Jsou tvou oblíbenou obuví tenisky? Nevíš, jak zavázat Conversky, Martensky, jak zavázat tkaničky u bot Vans nebo Salomon? Návod není jen jeden, oblíbených je více. Jak vans tkaničky vázání, tak converse tkaničky vázání nabízejí mnoho možností, jak zavázat boty. Většina způsobů je nazvána podle toho, jak vypadá výsledek:
  • šněrování zipové
  • zavazování bot šikmé
  • šachovnicové
  • smyčkové
  • zavazování tkaniček pod jazykem
  • nebo můžeš zvolit tkaničky do bot bez zavazování
Právě způsobů, jak zavázat tenisky, existuje nejvíce. Svou roli při volbě, jak si zavázat tkaničky, může sehrát i rychlost – majitelé tenisek často pospíchají, a proto volí jednoduché způsoby šněrování a vázání těchto nejen mezi mládeží populárních bot.

Šněrování společenských bot nebo bruslí mají málo společného

Každý druh bot má své požadavky na šněrování a vázání. Ke společenské obuvi zvol tenčí kulaté tkaničky, ideálně s voskovanou úpravou. Vázání tkaniček společenských bot by mělo být horizontální. V takovém případě se tkaničky překříží vespod a svrchní část se zavazuje do vodorovných pruhů. Návlečka tkaničky ti pomůže s protahováním i do menších dírek.
Zcela jiným způsobem se váží tkaničky bot určených pro speciální sporty, jako je například bruslení. Jak správně zavázat brusle? Zde nebudete muset hledat způsoby, jak zkrátit tkaničky. Vázání bruslí musí být co nejtěsnější. Přesný způsob, jak zavázat brusle, závisí na tom, zda se jedná o hokej či krasobruslení. Čím jsou zvláštní tkaničky do bruslí? Délka je mnohem větší než u běžných tkaniček. V každém případě se se zavazováním začíná od špičky, několik otvorů na začátku příliš utáhnout nejde. Pak je již potřeba silně utahovat. Horní část s háčky musí být pevná, ale ne příliš utažená. Jak zavázat dlouhé tkaničky? Konce tkaniček se pak obtočí kolem nohy a pevně se svážou.

Jak naučit dítě zavazovat tkaničky

Nácvik zavazování tkaniček je velkým úkolem pro dítě i rodiče. Jak naučit vázat tkaničky, aby to byla zábava pro všechny zúčastněné? Nedej se odradit neúspěchem, první pokusy nebývají úspěšné. Při správném přístupu není učení vázání tkaniček tak těžké, jak by se mohlo zdát. Zkus nejdříve pracovat s papírovým nebo dřevěným modelem. Dítě se na ně lépe soustředí a papírový model můžete zhotovit a vybarvit společně. Lze použít i různobarevné tkaničky. Jednotlivé způsoby můžeš pojmenovat tak, aby si je dítě dobře zapamatovalo: 
  • Metoda zajíček spočívá ve vytvoření uzlu, tedy hlavy, složené konce tkaniček tvoří ouška.
  • Ouška se překříží do x a dolní ouško přetáhneš přes horní a zatáhneš za obě ouška.
  • Jak naučit zavazovat tkaničky podle metody veverka?
  • Uzel tvoří kořen stromu, smyčka jedné šňůrky tvoří větev, druhá je veverka běžící kolem stromu a proskočí smyčkou. Pak už stačí jen zatáhnout a je hotovo.
Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat