0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Jaké jsou nejlepší cviky s kettlebellem?

06. 05. 2021
Chceš zlepšit svoji fyzičku? Skvělou cvičební pomůckou, která ti s tím pomůže, je kettlebell. Díky jeho kompaktním rozměrům si jej můžeš bez problémů pořídit domů. Inspiruj se hned několika cviky. 

Co je vlastně kettlebell?

Jedná se o tradiční posilovací náčiní, které původně pochází z carského Ruska. Bývá zhotoveno z litiny a na první pohled může připomínat kanónovou kouli s plochým dnem a madlem. V minulosti se používal například jako jedna z hlavních součástí silového výcviku policie, armády a speciálních jednotek.
V současné době jsou pochopitelně k dostání kettlebelly nejrůznějších velikostí a hmotností. Nabízí se proto otázka, jakou konkrétní variantu si vybrat. Ideální je zvolit si takový kettlebell, se kterým dokážeš udělat 10 opakování každého cviku. Pokud s touto pomůckou ještě nemáš žádné zkušenosti, zvol si spíše lehčí variantu. 
Pojďme se nyní vrhnout na nejoblíbenější cviky s kettlebellem, uvidíš že domácí cvičení bude pro tebe zábava.
Dlouho neváhej, převleč se do sportovního trička, legín nebo tepláků, pohodlných tenisek a pusť se do toho!

Dřepy s kettlebellem

Při tomto cviku si stoupneš do mírného stoje rozkročného a kettlebell drž oběma rukama za rohy. To znamená tam, kde se madlo spojuje s konci kettlebellu. Pomůcku drž u hrudi. Dej si pozor na rovná záda a vypnutou hruď. Následně proveď samotný dřep a opakuj.

Dřep na jedné noze

Alternativou ke klasickému dřepu je dřep na jedné noze, ke kterému si navíc vezmi kettlebell. Stoupni si a činku uchop pevně oběma rukama. Jednu nohu zvedni a druhou pomalu proveď samotný dřep. Nezapomeň přitom držet po celou dobu stažené hýždě, stehenní a břišní svaly.

Kettlebell swing

Stoupni si opět do mírného stoje rozkročného. Kettlebell si postav na podlahu zhruba 30 cm před sebe. Následně se nakloň dopředu, chytni kettlebell, zhoupni jej dozadu mezi stehna a následně jej vyšvihni zpátky před sebe, zhruba do úrovně očí. Pohyb musí vycházet z tvých boků. Nepoužívej ruce ke zvedání, kettlebell by se neměl dostat výš, než do úrovně ramen. Vše opakuj.

Plank s kettlebellem

Díky tomuto cviku skvěle zpevníš střed svého těla. Začni v klasické poloze planku. Kettlebell si polož u jedné dlaně. Druhou rukou se pro něj natáhni, chytni jej za madlo a přetáhni jej po podlaze na druhou stranu. Následně vše opakuj s druhou stranou.

Výpady s kettlebellem

Dalším cvikem jsou výpady, které si však můžeš ztížit právě pomocí kettlebellového závaží. Tento cvik je účinný zejména na nohy a hýždě. Postav se a kettlebell chytni do rukou. Následně s ním udělej výpad - jednou nohou předkroč a pokrč ji v koleni. Dej si pozor na to, aby špička chodidla vpředu příliš nepředbíhala koleno a zároveň, aby byl výpad dostatečně hluboký tak, aby šlo koleno co nejníže k zemi. Vše opakuj i na druhou nohu.

Kroužení kettlebellem kolem těla

Tento cvik je poměrně jednoduchý, a díky němu posílíš střed těla a ruce. Cvik prováděj ve stoje s mírně rozkročenýma nohama. Následně začni kettlebellem kroužit kolem svého těla. Za zády si jej přendej do druhé ruky a kruž dál.

Chůze s kettlebellem

Stoupni si do mírného stoje rozkročného. Kettlebell drž v jedné ruce a druhou ruku nechej volně podél těla. Následně běž dopředu a mysli na držení rovného postoje. Dej si pozor, aby nedocházelo k naklánění ani na jednu stranu. Poté udělej to samé s kettlebellem v druhé ruce.
Cviků s kettlebellem pochopitelně existuje celá spousta. Jedná se o účinnou pomůcku, díky které si skvěle zpevníš své tělo a zároveň si užiješ spoustu zábavy. 
 
Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat