0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Kola pro Afriku

03. 09. 2018

V Gambii mají děti obtížný přístup ke vzdělání. „Do školy je to mnoho kilometrů, které děti každodenně zdolávají pěšky, což je stojí energii a čas. Není tak výjimkou, že se děti do školy z důvodu velké vzdálenosti dostanou jen 3x týdně, nebo je rodiče nechávají doma, aby pomáhaly s obživou, a vzdělání, které ovlivňuje jejich budoucnost, jde stranou. To vše z důvodu velkých vzdáleností, které děti na cestě za vzděláním musí zdolávat. Některé děti dochází do své školy i 10 kilometrů.

Prostřednictvím dobrovolnických sběrných míst mohou v Česku a také na Slovensku dárci věnovat kola, která už nechtějí. Kola se přepraví do Ostravy, kde se v Centrálním skladu třídí a následně odborně opravují v ostravské Věznici Heřmanice. Jen některá z darovaných kol se hodí do afrických podmínek, ostatní poslouží na náhradní díly či jinou podporu projektu.

Aby se kola dostala k dětem v Gambii a udržela se v provozu, potřebuje organizace Kola pro Afriku značný obnos peněz. Proto bychom Vás chtěli požádat, abyste nám pomohli podpořit tento projekt, který opravdu pomáhá tam, kde je to třeba.

Pokud Vás tento projekt zaujal a chtěli byste na něj přispět, pak můžete navštívit některou z našich ostravských prodejen, kde budou celé září připraveny kasičky. Celý výtěžek z kasiček půjde na projekt neziskové organizase Kola pro Afriku. Pakliže nejste z okolí Ostravy a chtěli byste projekt Kola pro Afriku podpořit, můžete přispět jakoukoli částkou na sbírkový účet 9292929292/2700.

Cesta kola

cesta.jpgV Gambii se pečlivě vybírají školy, kam se kola předají, aby umožnila dětem dojíždět na vyučování. Společnost Kola pro Afriku má celý proces důsledně propracovaný. Jeho součástí je proškolení místního mechanika, trvalá spolupráce s lidmi v obdarovaných školách formou dalších školení či dodávkou náhradních dílů, nářadí a následného a hlavně důsledného monitoringu. Gambijské školy nesou spoluodpovědnost. Darovaná kola podporují rozvoj celkové gramotnosti dětí, následně lepší možnost pracovního uplatnění a také občanské sebevědomí a aktivitu. Darovaná kola přinášejí již nyní nové pracovní příležitosti, právě pro zmíněné školní cyklo mechaniky v jednotlivých partnerských školách. Od počátku projektu dosud je v Gambii zapojeno 66 partnerských škol a obdarováno jízdním kolem bylo již více než 7000 dětí.

Kolik co stojí?

Bezpečnostní vesta pro školáka v projektu - 50 Kč

Doprava jednoho kola pro školáka z ČR do Gambie - 300 Kč

Kufr s cyklonářadím pro 1 školu - 6000 Kč

Zaučení školního cyklomechanika - 3000 Kč

Koordinace projektu v Gambii - 7500 Kč / měs

Všem případným dárcům bychom rádi z celého srdce poděkovali, že s námi společně pomáhají dobré věci.

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat