0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Kompresní oblečení a jeho funkce

20. 08. 2019

Odkud se vůbec kompresní prádlo vzalo? Určitě jsi už viděl takové ty vysoké upnuté ponožky, které nosí zejména starší lidé. Stahovací podkolenky jim zlepšují krevní oběh, pomáhají bojovat proti křečovým žilám apod. To ale není všechno, odtud pochází jen inspirace a kompresní věci se rozhodně netýkají jen dědy s babičkou. Skvělé vlastnosti kompresního prádla se totiž dají dokonale využít při sportu. K čemu všemu je prádlo dobré zjistíš v tomto článku.

Zdraví, bezpečí, regenerace

Kompresní oblečení podporuje krevní oběh a je tím pádem přínosné v několika dalších ohledech. Usnadňuje okysličení celého těla, rychleji se odbourávají toxiny a kyselina mléčná, která vzniká při spalování glukózy a způsobuje svalovou únavu. Jo, je to přesně tak jednoduché – zkrátka si vezmeš jiné tričko a budou tě méně bolet svaly. Svaly se budou díky kompresnímu oblečení lépe a rychleji regenerovat. Taky se udrží více v teple, takže vzniká menší riziko poranění, méně svalového napětí a i díky tomu se neunavíš tak rychle.

Hubnutí a tvarování postavy

Nedaří se ti zhubnout? Kompresní prádlo pomůže i tady. Působí totiž nejen na krevní oběh, ale také na lymfatický systém. Díky elastickému materiálu a speciálnímu střihu tlačí na ta správná místa a podporuje tak odvod tuků z problémových tělesných partií. Také pomůže vyhladit pokožku a velmi dobře funguje proti celulitidě. Tohle samozřejmě neznamená, že si oblečeš legíny, vyvalíš se na gauč a budeš čekat, až zhubneš (i když by to bylo moc fajn). Stlačující prádlo sice dělá zázraky, práci za tebe ale neodvede!

Výkon

Když se o své svaly staráš a máš je rád, vrátí ti to nejen doma po tréninku, ale i během maximálního nasazení. Kompresní prádlo svalům pomáhá s okysličením, tím pádem jsou pak schopné podat ještě lepší výkon. Již jsme zmínili i nižší svalové napětí a dostatek tepla, což se na výkonu samozřejmě pozitivně podepíše taky. Uběhneš delší trať, zvedneš zase o trochu vyšší zátěž, budeš rychlejší. Kompresní prádlo zkrátka dnes nesmí chybět ve výbavě žádného sportovce.

Článek připravil Adam. Má u nás na starosti marketing a strategický rozvoj firmy. Kromě toho ho baví zápasení na žíněnce, turistika a běh. Napsat mu můžeš na adam@d-sport.cz.

Adam

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat