0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

NEBBIA

Značka Nebbia má dlouholetou tradici. Věděl/a jsi ale, že její cesta nebyla zrovna procházka růžovým sadem? Každý ale občas šlápne vedle a nebýt těch malých omylů, Nebbia by nikdy nebyla tam, kde je dnes. Pokračuj ve čtení a zjisti, co se vlastně stalo. 

O značce

Nebbia je zavedená slovenská značka módního fitness oblečení a doplňků. Na trhu je již 25 let. Dnes zásobuje svým oblečením přes 50 zemí na 6 kontinentech. Nebbia a bodybuilding – to jsou dva úzce spjaté pojmy. Můžeš se o tom přesvědčit také ty.

Historie

Oficiální založení značky Nebbia proběhlo v roce 1997. Nicméně počáteční myšlenka na její vznik vznikla ještě dříve, její historie proto sahá až do roku 1991, kdy otec pozdějšího zakladatele značky Nebbia, Martina Pecka, založil ve slovenské Žilině fitness centrum. Velmi mladý Martin Pecko v něm tenkrát pracoval
Ve fitness světě našel zálibu a když později už se svou manželkou Stankou Peckovou hledal své uplatnění na trhu, volba padla na otevření obchůdku, ve kterém budou prodávat fitness doplňky a oblečení. Tak v roce 1997 vznikla Nebbia.
Díky tomu, že na konci minulého tisíciletí byla na Slovensku v oblasti fitness oblečení obrovská díra na trhu, netrvalo dlouho a nová značka se prosadila. V roce 1998 exportovala první zboží do zahraničí, v roce 1999 začala vyrábět kromě mužského také ženské oblečení. V roce 2000 už byla Nebbia slovenskou jedničkou na trhu.
Rok 2003 pak ale lze označit za počátek velké krize. Nebbia chtěla rozšířit své portfolio, do kterého přidala outdoorové oblečení a termo prádlo, přičemž fitness oblečení se postupně dostávalo do pozadí. Později se tento krok ukázal být velkou chybou.
Postupně se krize dostala do takové fáze, až značka Nebbia čelila exekucím. Měla vysoké dluhy, nestíhala vyplácet své zaměstnance.
Pokud zakladatelé nechtěli, aby jejich značka zanikla, museli něco změnit. Proto se vrátili k tomu, čemu rozumí nejvíce – k fitness oblečení. Krizi této velikosti nešlo překonat okamžitě, ale postupně se značka opět začala zvedat. Za konec krize lze označit až rok 2012.
Během let 2013-2014 se pak majitelé značky zaměřili na zdokonalení jejich kolekcí a účast na profesionálních fitness soutěžích. Na těchto akcích nasbírali dobré reference jejich značky, což jim umožnilo v roce 2015 uzavřít obrovský kontrakt – dostali se do USA a začali oblékat sportovce, kteří se zúčastňují vrcholové kulturistické soutěže Mr. Olympia.
Tuto událost lze označit za zlom, od kterého šla prestiž značky už pouze nahoru. Dnes má společnost několikamilionové tržby. Její zakladatelé Martin a Stanka Peckovi tak napsali pěkný příběh o tom, že když do něčeho dáš srdce, nic není nemožné. Ani odvrácení exekucí a hrozícího bankrotu..

Velikostní tabulky

Oblečení

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat