0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Nike jednička ve svém oboru

23. 01. 2019

V tomto článku bych Ti rád představil značku Nike trochu jinak. Pravděpodobně i ty máš ve skříni nebo v botníku nějaký kousek od této fenomenální značky, ale víš co stálo za jejím úspěchem?

Společnost Nike založili v roce 1964 atlet Philip Knight a jeho trenér Bill Bowerman. Jejich cílem bylo překonat adidas a Pumu a začít vyrábět levné a kvalitní běžecké boty, což se jim opravdu podařilo.

Velmi zajímavý je příběh slavného loga Swoosh, které v roce 1971 navrhla tehdy studentka designu Carolyn Davidson a společnost za něj zaplatila pouhých 35 dolarů! Logo představuje křídlo řeckých bohů, jelikož název Nike je odvozen od jména řecké bohyně vítězství Niké. Historickým milníkem je jistě rok 1984, kdy Michael Jordan podepsal s Nike smlouvu a společně vytvořili nejprodávanější botu všech dob Nike Air Jordan.

Dnes je společnost Nike jedničkou na trhu se sportovní módou a v roce 2017 dosáhla obratu ve výši 34,35 miliard amerických dolarů.

Takový je příběh značky, kterou založili dva nadšenci do běhání za 1000 dolarů.

Článek připravil Adam. Má u nás na starosti marketing a strategický rozvoj firmy. Kromě toho ho baví zápasení na žíněnce, turistika a běh. Napsat mu můžeš na adam@d-sport.cz.

Adam

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat