0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Příběh Lebrona Jamese

29. 11. 2019

Photo AFP

Lebron James, jméno pod kterým si každý vybaví jednoho z nejlepších basketbalových hráčů, avšak nikdo neví, jak těžké měl LeBron dětství.

Vše začalo roku 1984, Glorie Jamesové se narodil chlapec ve městě Akron v Ohiu. Otec LeBrona, Anthony McClelland, byl odsouzen hned po tom, co se chlapec narodil, tudíž byla šestnáctiletá Glorie na výchovu naprosto sama. Lebron měl velice těžké dětství, nikdy se s matkou neusadili, neustále se stěhovali a to Lebronovi doslova zakazovalo chodit do školy a být součástí funkční společnosti.

Jednoho dne však uviděl Lebrona tehdejší trenér fotbalového týmu St. Mary Highschool, Frank Walker. Lebron dříve o basketbalu nevěděl vůbec nic, spíš ho zajímal americký fotbal. Frank Walker však viděl v LeBronovi něco mnohem většího, než hráče fotbalu.  V 8. třídě měl LeBron 185cm a to ho činilo nejvyšším a taky nejdominantnějším na palubovce. Ve svých 9 letech dal mladému chlapci do ruky jeho první basketbalový míč a začal ho trénovat.LeBron poté nastoupil na střední školu v Ohiu a zúčastnil se několika zápasů ve kterých dával 18.1 bodů za hru, připomínám, že to byl jeho první rok. O LeBronovi se psalo všude. Dostal se na titulní stranu Sports Illustrated, to byl jeden z nejslavnějších magazínů o sportu tehdejší doby. Mladičký Lebron dostal ve svém 2. ročníku na střední škole nabídku od značky Reebok a ta činila celých 1 milion dolarů za rok. LeBron dál dominoval zápasy a v jeho 4. ročníku se o něj praly značky jako Nike a Adidas. LeBron byl v šoku. Nikdy nečekal, že bude tak výtečný ve sportu o kterém do svých 9 let nevěděl. Na konci střední školy měl LeBron dvě možnosti. Jít na vysokou školu nebo se zúčastnit NBA draftu.

Tip: Chceš být hvězda basketbalu jako James LeBron? Pak koukni jaké basketbalové boty můžeš mít. Bez nich to totiž nehraje :)

Podnikl risk a risk se také vyplatil, byl zvolen jako 1. do týmu v jeho domácím městě, přesnějí do Cleveland Cavaliers. LeBronův 1. rok v NBA byl nelehký, nikdo z jeho týmu se s ním nechtěl přátelit, byl naprosto sám, jeho spoluhráči nevěřili veškerému tomuto haló o mladém talentu srovnatelného s Michaelem Jordanem.

Image via Getty Nathaniel S. Butler

Roky šly dál a dál a LeBron chce podniknout další velký risk a to přestoupit do týmu Miami Heat, lidé byli dosti šokováni jeho volbou a považovali LeBrona za zrádce, ale jak je u LeBrona známo, risk byl naprostý zisk. Do státu Miami přivedl ohromné 2 šampionáty po boku s Dwaynem Wadem a Chrisem Boshem, ve kterých získal ocenění nejlepšího hráče finále. Píše se rok 2014 a Lebron podniká ,,Cestu domů‘‘ a začal si přezdívat ,,Just a kid from Ohio.‘‘ Zapřisáhl se, že Cleveland dostane trofej a to se o 2 roky taky podařilo. Rivalita mezi Golden State Warriors s vedoucím Stephem Currym právě za sebou měli, jeden z nejlepších výherních rekordů v lize a to 73 výher a pouhých 9 proher, překonali tak rekord Michaela Jordana s jeho Chicago Bulls 72 výher a 10 proher. LeBron se však nedal zastavit a provedl skoro neproveditelné nastal úžasný comeback z finálového deficitu 3-1 a dokázal tak, že nic není nemožné. Cleveland dostal svou slíbenou trofej.

Ptáte se, kde je LeBron teď ? Právě přestavuje line-up Los Angeles Lakers a je hladový po dalším velkém vítězství.

Zajímavost: Víte, že Lebron je vrcholovým sportovcem, který za své tělo pravidelně utrácí nejvíce peněz? Jen díky dokonalé přípravě, svalové regeneraci po sportu a psychické průpravě, dokáže být stabilně již tolik let na vrcholu.

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat