0

Příběh Lebrona Jamese

29. 11. 2019

Photo AFP

Lebron James, jméno pod kterým si každý vybaví jednoho z nejlepších basketbalových hráčů, avšak nikdo neví, jak těžké měl LeBron dětství.

Vše začalo roku 1984, Glorie Jamesové se narodil chlapec ve městě Akron v Ohiu. Otec LeBrona, Anthony McClelland, byl odsouzen hned po tom, co se chlapec narodil, tudíž byla šestnáctiletá Glorie na výchovu naprosto sama. Lebron měl velice těžké dětství, nikdy se s matkou neusadili, neustále se stěhovali a to Lebronovi doslova zakazovalo chodit do školy a být součástí funkční společnosti.

Jednoho dne však uviděl Lebrona tehdejší trenér fotbalového týmu St. Mary Highschool, Frank Walker. Lebron dříve o basketbalu nevěděl vůbec nic, spíš ho zajímal americký fotbal. Frank Walker však viděl v LeBronovi něco mnohem většího, než hráče fotbalu.  V 8. třídě měl LeBron 185cm a to ho činilo nejvyšším a taky nejdominantnějším na palubovce. Ve svých 9 letech dal mladému chlapci do ruky jeho první basketbalový míč a začal ho trénovat.LeBron poté nastoupil na střední školu v Ohiu a zúčastnil se několika zápasů ve kterých dával 18.1 bodů za hru, připomínám, že to byl jeho první rok. O LeBronovi se psalo všude. Dostal se na titulní stranu Sports Illustrated, to byl jeden z nejslavnějších magazínů o sportu tehdejší doby. Mladičký Lebron dostal ve svém 2. ročníku na střední škole nabídku od značky Reebok a ta činila celých 1 milion dolarů za rok. LeBron dál dominoval zápasy a v jeho 4. ročníku se o něj praly značky jako Nike a Adidas. LeBron byl v šoku. Nikdy nečekal, že bude tak výtečný ve sportu o kterém do svých 9 let nevěděl. Na konci střední školy měl LeBron dvě možnosti. Jít na vysokou školu nebo se zúčastnit NBA draftu.

Podnikl risk a risk se také vyplatil, byl zvolen jako 1. do týmu v jeho domácím městě, přesnějí do Cleveland Cavaliers. LeBronův 1. rok v NBA byl nelehký, nikdo z jeho týmu se s ním nechtěl přátelit, byl naprosto sám, jeho spoluhráči nevěřili veškerému tomuto haló o mladém talentu srovnatelného s Michaelem Jordanem.

Image via Getty Nathaniel S. Butler

Roky šly dál a dál a LeBron chce podniknout další velký risk a to přestoupit do týmu Miami Heat, lidé byli dosti šokováni jeho volbou a považovali LeBrona za zrádce, ale jak je u LeBrona známo, risk byl naprostý zisk. Do státu Miami přivedl ohromné 2 šampionáty po boku s Dwaynem Wadem a Chrisem Boshem, ve kterých získal ocenění nejlepšího hráče finále. Píše se rok 2014 a Lebron podniká ,,Cestu domů‘‘ a začal si přezdívat ,,Just a kid from Ohio.‘‘ Zapřisáhl se, že Cleveland dostane trofej a to se o 2 roky taky podařilo. Rivalita mezi Golden State Warriors s vedoucím Stephem Currym právě za sebou měli, jeden z nejlepších výherních rekordů v lize a to 73 výher a pouhých 9 proher, překonali tak rekord Michaela Jordana s jeho Chicago Bulls 72 výher a 10 proher. LeBron se však nedal zastavit a provedl skoro neproveditelné nastal úžasný comeback z finálového deficitu 3-1 a dokázal tak, že nic není nemožné. Cleveland dostal svou slíbenou trofej.

Ptáte se, kde je LeBron teď ? Právě přestavuje line-up Los Angeles Lakers a je hladový po dalším velkém vítězství.

Zajímavost: Víte, že Lebron je vrcholovým sportovcem, který za své tělo pravidelně utrácí nejvíce peněz? Jen díky dokonalé přípravě, svalové regeneraci po sportu a psychické průpravě, dokáže být stabilně již tolik let na vrcholu.

Buďme přátelé
Partneři
Buddyho newsletter
Odesláním souhlasíš se zpracováním osobních údajů
Řazení
Filtrovat
Používáme cookies, aby byl tvůj zážitek co nejvíce boží. OK