0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Proč si lenivci zkracují život?

28. 01. 2019

Lenost nepatří zrovna k oblíbeným charakterovým vlastnostem, ale že může člověku zkrátit život, by mělo být velkým varováním pro každého lenivce!

Na klinice v Clevelandu provedl tým odborníku pod vedením Mudr. Waela Jabera studii z výsledků zátěžových testů 122 000 pacientů za téměř 25 let. Všichni tito pacienti podstoupili zátěžový test na běžeckém pásu. Výsledky byly velmi zajímavé. Ze závěrů studie vyplývá, že čím vyšší byla u pacientů fyzická zdatnost, tím nižší bylo riziko předčasného úmrtí.

Z výsledků testů ve studii vyplývá, že každý z pacientů dokázal těžit z lepší fyzické kondice a nezáleželo na věku čí pohlaví. Dokonce se nepodařilo najít hranici, kdy by vyšší fyzická zdatnost byla pro tělo spíše přítěží. Zvyšování fyzické zdatnosti, tak lze přirovnat k zvyšování hladiny léku ovšem bez vedlejších účinků.

Naopak studie ukázala, že sedavý životní styl a nízká fyzická zdatnost můžou být stejně riziková jako kouření nebo vysoký krevní tlak a cholesterol.

Jsi typickým lenivcem? Možná je načase přemýšlet nad změnou životního stylu. Podle doktora Jabera a jeho studie totiž nikdy není pozdě na to začít!

Pokud Tě výsledky studie také zaujaly, můžeš si jí přečíst zde.

Článek připravil Adam. Má u nás na starosti marketing a strategický rozvoj firmy. Kromě toho ho baví zápasení na žíněnce, turistika a běh. Napsat mu můžeš na adam@d-sport.cz.

Adam

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat