0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Seznamte se s Aleks

01. 06. 2018

Aleksandra Indráková je uznávanou fitness trenérkou a výživovou poradkyní. Nedávno jsme spolu nafotili novou kolekci tréninkového oblečení od Nike a vyzpovídali ji, proč cvičí, trénuje a co je jejím hnacím motorem.

Co tě přivedlo ke cvičení?

Největším iniciátorem mých sportovních aktivit byla maminka. Vedla mě k pohybu již od útlého dětství, neboť jsem byla velmi živé dítě. Začínala jsem plaváním, gymnastikou, atletikou a baletem. Ale má největší láska se objevila v šesti letech, kdy jsem poprvé viděla závody v judu. Od té doby jsem propadla bojovým sportům a zůstala u nich dodnes.

Postupem času jsem pochopila, že žádný vrcholový sport se nedá trénovat pouze na úrovni, na které vzniká. Proto jsem začala s fitness a TRX. Když jsem do svých tréninkových jednotek zapojila cvičení jiného typu, než na které jsem byla zvyklá, výsledky byly ohromující! Dodnes tyto své poznatky přenáším na své klienty.

Dělala jsi dříve nějaký sport?

Všechno možné i nemožné - hlavně judo, kickbox, capoeiru a běhání. Maminka ze mně chtěla mít typickou holčičku, já spíše tíhla k úpolovým sportům.

Co pro tebe cvičení znamená?

Především sounáležitost duše s tělem. Cvičení je součástí zdravého životního stylu. Pokud se chceme cítit dobře a být šťastní, je zapotřebí mít pevné zdraví. Během sportování se do krve vyplavují hormony štěstí, díky kterým se cítíme báječně. Pro spoustu lidí je pohyb forma, jak řeší své frustrace. I mně pomohl sport v těžkých chvílích, po pořádném tréninků už nezbyl prostor pro negativní emoce.

Máš nějaký cíl, kterého bys chtěla ve cvičení dosáhnout?

Dělám to pro své zdraví, abych byla fit, silná, rychlá a pružná. Určitě nemám cíl konkrétní váhy nebo proporcí. Jeden z mých dlouhodobých cílů je naučit se cvičit taichi a trošku v životě zpomalit.

Proč jsi začala trénovat v Onlinefitness.cz a v Respect?

V OnlineFitness jsem začala před dvěma lety. Byl to hec. Styděla jsem se před kamerou i fotoaparátem. Bála jsem se prezetovat samu sebe. A tak jsem si řekla, že nejlepší způsob, jak se těchto obav zbavit, je se jim postavit. Dnes už s tím takový problém nemám. Baví mě skutečnost, že díky cvičení online (z domova) se mnou mohou makat lidé z různých koutů republiky.

Respect fitness je nový klub, který jsme v Ostravě otevřeli teprve před pár měsíci. Podílela jsem se již od začátku na budování jeho zákládů, protože v předchozím fitku, kde jsem působila, jsem se již neměla kam posunout. Stagnovala jsem na místě. Tento projekt je pro mě velkou výzvou, snahou vybudovat něco jedinečného.

Co je pro tebe největší motivací?

Motivací je pro mě (možná trošku paradoxně) pohodlnost. Nebaví mě u oblečení řešit, že mi někde lezou tukové polštářky. Chci si obléknout šik hadry a cítit se v nich dobře. Nechci se zadýchávat při chůzi do schodů nebo se při práci na domečku stále dotazovat partnera, aby mi něco těžkého podal či donesl. Místo těžkého květináče si vždy představím kettlebell :D

Jak vypadá tvůj den, když necvičíš?

Své tréninkové aktivity mám už jen 2 - 4 týdně. Většinu času věnuji vedením svých klientů, skupinových lekcí, natáčením, focením, dojednáváním spolupráce, taky nejradši ze všeho přednáším a školím (např. pro Fitness Institut), nebo se sebevzdělávám.

Jsem jeden z těch typů lidí, kteří ani minutu svého dne nepromarní a dělají věci na 200%. Pokud mám volno a zrovna nejsem ve fitku, trávím čas s těmi nejdůležitějšími lidmi - snoubencem, rodinou a přáteli :)

Co bys chtěla vzkázat našim čtenářům?

Provozujte aktivity, které vás skutečně baví a přináší vám radost. Nedělejte to primárně kvůli své postavě, ale především kvůli svému zdraví. Proporce se vám v budoucnu mohou změnit, ale pevné zdraví vám může vydržet až do konce života.


Rozhovor s Market alias Bagi připravila Davča. Znát ji můžeš ze zákaznické linky, kde řeší i téměř neřešitelné situace se zákazníky. Také má v merku influencery. Kromě toho ji baví cestování, chození po horách a házení trojek. Napsat jí můžeš na davca@d-sport.cz.

Davča

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat