0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Seznamte se s Markétou Baginskou

25. 07. 2018

Markéta Baginská je mladá talentovaná trenérka, která se ve svém volném čase věnuje běhu. My jsme s ní nafotili naše nové běžecké boty a požádali jí, aby se nám trošku představila. Chcete se dozvědět jak Markéta začínala se sportem a dostala se až k vítěztví na LH24 a Spartanu? Pak určitě dočtěte její článek až do konce.

Kdo v tobě objevil lásku ke sportu?

S mým aktivním taťkou jsem už jako malá snad neměla jinou možnost, než mít sport ráda :-) Trávili jsme společně u sportovních aktivit celé dětství. Ať už jízdou na kole na vesnici, lyžováním v Alpách, turistikou v Tatrách, či hrou badmintonu. I když jsem byla občas nucena v té době pro mě ještě k „nadlidským“ výkonům :-D  – teď jsem za tento dril hodně ráda a myslím si, že právě díky této výchově mám vůli zatnout zuby a šlapat co to jde :-)

Jaké byly tvé sportovní začátky?

Jak jsme již v předchozím odstavci zmínila, ke sportu jsem byla vedena od malička a stihla jsem vystřídat už řadu z nich. Přes koklektivní hry – počínaje házenou, volejbalem k individuální hře badmintonu, tancování, kulturistice, crossfitu a běhu, ke kterému jsem se díky bohu zase vrátila :-)

Co nebo kdo tě přivedl k běhu?

Bylo mi 15 let, když jsem se na sebe podívala do zrcadla a řekla si, že takhle to dále nejde. Zvedla jsem zadek, obula mamčiny staré tenisky a šla běhat. Nevěděla jsem sice jak, ani kde – ale zkusila jsem to.

Běh mi totiž přišel jako skvělá cesta, jak se dostat do kondice a shodit tak přebytečné kilogramy. A taky že byla. Hrozně mě to chytlo a já měla po pár měsících o 10 kilogramů méně.

Ztráta této „vesty“ přispěla také k lepším výsledkům. Šlo mi to tak lehce, tak nějak „samo“, tedy netrvalo dlouho a já se začala soustředit na výsledky a časy, které mě neustále bavilo předhánět.

Po pár měsících běhání „jen tak“ pro radost, jsem se rozhodla přihlásit na svůj první závod. Tím byl NN Run v roce 2014 v Ostravě s tratí na 10 kilometrů.

Aniž bych to všechno stihla nějak kolem zaregistrovat, stála jsem na stupni vítězů se svou první bronzovou medailí. Jupí! :-) V tu chvíli jako by se s během roztrhnul pytel a já stála na závodní lajně každý víkend a o chvíli později už vyhrávala závod co závod.  Dokonce se mi povedlo vyběhat si svůj osobní traťový rekord na 10 kilometrů a to v čase 37:50.  Nikdy nezapomenu na to, že jsem se s 25 okruhy na běžeckém ovále cítila jako běhající křeček v kolečku :-D

Co ti běhání přináší?

Kromě řady benefitů, které si budete moci přečíst v článku „jak začít běhat a zůstat u toho“, mě běh udržuje ve fyzické kondici a hlavně v psychické pohodě. A to zejména při druhých fázích – kdy po celém dni stráveném s lidmi v práci si večer zapnu svou oblíbenou hudbu, nazuju tenisky a prostě běžím. Je mi jedno kde a jak rychle, prostě vypnu. Je mi pak vždy mnohem lépe, než kdybych večer jen tak zaseděla doma :-)

Máš nějaký běžecký nebo sportovní cíl, kterého bys chtěla dosáhnout?

Chtěla bych se dostat na trati na 10 kilometrů na co nejlepší čas – neříkám jaký, protože nevím, kde mám svůj limit – přece jenom je tam, kde si ji člověk stanoví sám. Ale chtěla bych se co nejvíce přiblížit k času 35 minut.  
Také bych byla moc ráda, kdybych během následujících let zvládla Spartana s nulou – tedy bez žádného trestu za nesplněnou překážku :-)

Jak obvykle vypadá tvůj den?

Pondělí až pátek je to vždy šílený kolotoč :-D Člověk brzy ráno vstane, vypije vlažnou vodu s citronem, dá si všechny možné vitamíny a vyráží v 7:00 trénovat na stadion. Konkrétně se v těchto prvních fázích zaměřujeme na rychlost. Kolem 9:00 jsem většinou hotová, dopřeji si dobrou snídani a po hodince této siesty utíkám do práce za klienty. Ve fitku trávím dá se říct celý zbytek dne. Vždy si však najdu skulinku na to, abych zvládla i druhý volný trénink. A to buď ve volném mezičase mezi klienty, nebo pozdě večer, když dorazím domů :-) Poté už jen večeře a spát.

Víkendy jsou různé – buď je trávím na závodech, nebo si užívám tohohle víkendového „nepracovního“ relaxu delším spánkem a konečně nikde nespěchaným volným časem na trénování. Ideálně v jiném prostředí, než tomu bývá přes týden – tedy na horách, nebo u nás na vesnici.

Pověz nám, které tři vlastnosti tě vystihují a proč?               

Jsem na sebe hodně přísná. Nedívám se na výsledky ostatních, bojuju zejména sama se sebou. Když mi něco nejde, zatnu zuby a nehty, abych docílila toho, co chci. Mám na sobě ráda takový ten „drive“ – zápal obětovat v tu chvíli všechno proto, čeho chci docílit.
Jsem realistická a jsem si vědoma všech svých slabin a vím, že je co zlepšovat. Ale taky vím, že s mou vytrvalostí a chutí do tohoto sportu z nich udělám jednou přednosti.

Co mám na sobě ráda – ano, musíme si říct, co na sobě máme rádi ne? :-) je asi to, že jdu do každého tréninku s úsměvem. A to, i když netrhám zrovna své rekordy a třeba mi to vůbec nejde. Pozitivní přístup je klíč ke štěstí :-)

Co bych z mých slabších stránek zmínila je asi to, že jsem hodně tvrdohlavá a pokud si vše neodzkouším na vlastní kůži, nebudu věřit nikomu.

Jaké je tvé motto?               

Motto to sice není, ale stále se držím toho, co řekl Ektor : „Jednou to budem mít".
Jinak tedy tohle: „Motivace je to, díky čemuž začnete. Zvyk je to, díky čemuž v tom budete pokračovat.“

Co bys vzkázala našim čtenářům?

Neohlížejte se na ostatní a dělejte si to, co Vás baví. Ať už běh, kolo, jóga, posilování či turistika - Nezáleží na tom, jaký pohyb zvolíte. Hlavní je, že se budete hýbat a cítit dobře :-)

Pokud se ti článek líbil, tak se přidej do naši soukromé facebookové skupiny. Budeme tam sdílet podobné články a pořádat akce pro naše zákazníky.  A je to navíc místo, kde se můžeš na cokoliv zeptat. Stačí kliknout zde.


Rozhovor s Market alias Bagi připravila Davča. Znát ji můžeš ze zákaznické linky, kde řeší i téměř neřešitelné situace se zákazníky. Také má v merku influencery. Kromě toho ji baví cestování, chození po horách a házení trojek. Napsat jí můžeš na davca@d-sport.cz.

Davča

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat