0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Seznamte se s Monikou

09. 08. 2018

Monika Šotlíková je cvičitelka jógy a trenérka na onlinefitness.cz a ve fitness centru Respect club. V neposlední řadě bychom také měli zmínit, že Monika dělá nádhernou práci, když přivádí na svět děti jako porodní asistentka, a proto ví jak je důležité nejen pro ženy být v psychické a fyzické pohodě.

Mončo, co pro tebe znamená jogá především?

Jóga pro mě především znamená být tady a teď. Byť se o to snažím i v běžném životě, ne vždy se mi to daří. Často se myšlenky ubírají všemi směry a někdy dokonce i musí člověk lehce koukat „za přítomnost“. Ale když praktikuji jógu, je to chvíle jenom pro mě. Chvíle kdy jsem pouze já, mé tělo, můj dech – je to naprosto osvobozující.

Čím tě jóga „učarovala“?

Celkově se mi líbí její rozmanitost. Nemám moc ráda stereotypy a ty v józe prostě nenajdeš :-) Je tolik „druhů“ jógy  a ať máš jakoukoliv náladu či hladinu energie – vždycky si najdeš tu správnou praxi pro daný den - od dynamické vinyasy přes silovou aštangu až po jemnou jin jógu :) Další věc, kterou si mě jóga získala je, že jóga je jen o Tobě, není to závod s nikým. Strávila jsem roky závodním tancováním, kde jsem se musela potýkat s tím, že Tě neustále někdo hodnotí a s někým srovnává. No a jóga vybízí v přesný opak. Učím se díky józe mít se ráda a to je pro mě naprosto nové a kouzelné :) Jsem "očarovaná" tím co jóga všechno zvládne a co vše nabízí.

Jaká byla tvá cesta k józe a jak dlouho už se józe věnuješ?

No upřímně než jsem s jógou začala , tak jsem si myslela, že jóga není nic pro mě, že je moc pomalá a duchovní a že takové aktivity si nechám na stáří (hahaha :D). Po první lekci jsem zjistila, že opak je pravdou. Ono se může zdát, že stojíš v nějaké „jednoduché“ pozici, ale dát do kupy tělo, dech někdy není vůbec sranda. Moje úplně první zkušenost s jógou byla díky spolužačce na vysoké škole, která hledala parťáka na hot jógu (jóga v teplotě cca 42°C) a když se jedná o sport (a není ve výškách :-D ) tak to rozhodně musím vyzkoušet. A byla to velmi zajímavá zkušenost a díky tomu jsem se o jógu začala zajímat, chodit na různé workshopy. Když jsem byla na stáži v Belgii v rámci, měla jsem pár kroků od ubytování naprosto dokonalé jógové studio - lektoři a jóga jakým způsobem ji praktikovali si mě naprosto získali a už jsem byla neodvratně do jógy zamilovaná a myslím, že tohle je na celý život :D Docházela jsem tam celou dobu na kurz vinyasa jógy, který by se dal u nás nazvat "lektorským". Po návratu do ČR jsem byla hodně "rozmazlená" a strašně těžko se mi hledalo, kam bych pravidelně docházela, takže jsem spíš zůstala u docházení na různé workshopy a praktikovala doma. Až letos v zimě jsem zavítala na workshop Ashtanga jógy s Tomášem Johannou, který mě naprosto zase uchvátil, je to naprosto geniální učitel jógy a strašně ráda docházím na jeho lekce a workshopy. Byť ashtangu nevyučuji, praktikuji ji doma téměř denně, můžu jen doporučit :-) U jógy si vždy vybavím citát "Vím, že nic nevím" :D čím více se snažím jógu studovat, tím více si uvědomuji kolik toho nevím - o sobě, józe, dechu. Je to opravdu nikdy nekončící cesta na celý život a tato cesta mě dělá neskutečně šťastnou a jsem strašně ráda, když jen ždibek toho "štěstí" mohu předat zase dále :)

Jaký typ jógy Mončo vedeš?

Se mnou na lekcích se potkáte především s vinyasa jógou sem tam s nějakými prvky s jin jógy.

Kromě jógy se věnuješ i dalším aktivitám, pověz nám, jaké další aktivity jsou tvým koníčkem?

Jsem taková neposeda, takže asi cokoliv kde se můžu hýbat mě baví :-D Takže sportování a nejvíce běh, turistika, inline, plavání…asi bych jmenovala do nekonečna :-D Dále mým obrovským koníčkem je má práce porodní asistentky – cvičení s těhotnými, aromaterapie, tejpování atp. Dále celkově zdravý životní styl mě hodně zajímá – alternativní medicína, zdravé stravování atd. No jak to tak jmenuju asi mě prostě mě baví asi všechno co dělám, haha :-D

Jsi hodně aktivní člověk, dokážeš si představit den bez jógy, cvičení? Jak by asi tvůj den vypadal?

Bohužel někdy kvůli práce ne úplně každý den můžu cvičit (např. mezi dvěma nočníma a do toho nějaké povinnosti, tak to prostě ne vždy stíhám) a je to hrozné…naštěstí se to nestává moc často, protože den bez jógy nebo cvičení je pro mě neúplný, prostě mu něco chybí.

Kdyby ses měla popsat 3 slovy nebo vlastnostmi, které by to byli?

Aktivní, empatická, pozitivní :-)

Co bys vzkázala našim čtenářům, kteří se rozhodují, zda s jógou začít?

Neváhej a začni! :-) Ten pocit po odvičení, je neskutečný a rozhodně stojí za to :-) V dnešní době existuje spoustu „druhů jógy“, nějaká pravá se pro Tebe určitě najde.

Pokud se ti článek líbil, tak se přidej do naši soukromé facebookové skupiny. Budeme tam sdílet podobné články a pořádat akce pro naše zákazníky.  A je to navíc místo, kde se můžeš na cokoliv zeptat. Stačí kliknout zde.


Rozhovor s Monikou připravila Davča. Znát ji můžeš ze zákaznické linky, kde řeší i téměř neřešitelné situace se zákazníky. Také má v merku influencery. Kromě toho ji baví cestování, chození po horách a házení trojek. Napsat jí můžeš na davca@d-sport.cz.

Davča

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat