0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Streetwear je styl, který si získal svět mladých

04. 07. 2023
Třpytící se neony, vzduch plný hudby a mládí, to všechno je spojeno s fenoménem zvaným streetwear. Již dávno se nejedná pouze o způsob oblékání. Styl se neustále vyvíjí, je ovlivňován populární kulturou a tzv. pouličním děním. Co to vlastně streetwear je? Jak vznikl? A proč si získal srdce milionů mladých lidí po celém světě? I když je velmi problematické streetwear definovat, pokusíme se ti podat alespoň základní informace.

Streetwear rozhodně není jen oblečení

Streetwear je módní styl, který vychází z ulice a pouliční kultury. Je to více než jen oblečení, je to způsob života. Streetwear propojuje prvky módy, hudby a umění s rebelantským duchem mladé generace. Je to způsob, jakým se mladí lidé vyjadřují, jak se příslušně prezentují a jak se identifikují s určitými subkulturami. Takže pokud toužíš po stylu, který je inovativní, rebelantský a umožňuje ti vyjádřit svou autenticitu, pak je streetwear pro tebe!

Jak streetwear vznikl

Streetwear jako módní fenomén vznikl na ulicích velkoměst koncem 70. a začátkem 80. let. Původně byl spojován s hip-hopovou a skateboardovou scénou v New Yorku a Los Angeles. Mladí lidé začali nosit volné kalhoty, oversized tričkaznačkové tenisky jako prostředek vyjádření své individuality. To byl první náznak toho, že streetwear není jen móda, ale také forma protestu a rebelování proti konvenčnímu stylu oblékání.

Hlavní prvky streetwearu jsou pohodlí, individualita a limitované edice

Streetwear je o pohodlnosti a svobodě sebevyjádření. Chceš zvolit typické streetwearové oblečení? Základními kusy oblečení jsou volné kalhoty, oversized trička a mikiny, kšiltovkyznačkové tenisky a doplňky. Nejzajímavější na streetwearu je fakt, že se většinou jedná o limitované edice, které mají vyšší hodnotu a vytvářejí pocit exkluzivity. Každý kousek streetwearu je tedy vlastně uměleckým dílem, které v sobě nese celou řadu emocí a významů.

Streetwear ovlivnil populární kulturu

A nezapomeň na to, že streetwear dokázal propojit módu, hudbu a umění. Rychle se rozšířil z ulic do mainstreamové kultury a ovlivnil spoustu oblastí života mladých lidí. Hudba, zejména hip-hop a rapová hudba, se stala nedílnou součástí streetwearu. Mnoho hudebních umělců se stalo ikonami tohoto stylu a jejich image se stala inspirací pro fanoušky i návrháře. Značky streetwearu spolupracují s hudebními umělci na tvorbě limitovaných edic, čímž se propojuje svět módy s hudební scénou. Street art, graffiti a grafický design jsou také pevně spjaty se streetwearovou kulturou. Mnoho streetwearových značek spolupracuje s umělci a grafickými designéry na tvorbě unikátních vzorů a ilustrací. Tyto prvky najdeš na tričkáchmikinách a dalších kusech oblečení, čímž se spojuje umění s módou a vytváří se unikátní vzhled.

Styl jako prostředek sebevyjádření a subkultury

A víš, proč je tento styl tak populární právě mezi mládeží? Streetwear je totiž také prostředkem, jak se mladí lidé identifikují s určitými subkulturami a vyjadřují své názory. Je to prostředek, jak ukázat svou originalitu, individualitu a nezávislost. Mnoho streetwearových značek se zaměřuje na záležitosti, jako je sociální spravedlnost, rovnost a ochrana životního prostředí, což dává nositelům pocit příslušnosti ke společenským a aktivistickým hnutím.

Streetwearové značky a ikony ovlivňují trh

Streetwearový trh ovládají především značky jako Nike, Adidas, Supreme, Off-White, BAPE, a mnoho dalších. Tyto značky mají nejen velký vliv na módu, ale také na celou kulturu a ekonomiku. Ikony streetwearu, jako je Kanye West, Pharrell Williams, nebo Virgil Abloh se stali módními průkopníky a jejich styl je zdrojem inspirace pro tisíce lidí po celém světě.

Budoucností streetwearu jsou neustálé inovace a změny

Streetwear je živý a neustále se vyvíjející jev. Budoucnost streetwearu spočívá v neustálé inovaci a adaptaci na aktuální trendy. Technologie, udržitelnost a sociální vědomí budou hrát stále větší roli ve vývoji tohoto módního stylu. Digitální svět a sociální média zaujmou klíčovou roli ve sdílení streetwearových trendů a inspirací. Influenceři a youtubeři se stanou důležitými tvářemi a hlasateli tohoto stylu. Zároveň se očekává, že udržitelnost a etické zohlednění budou stále důležitějšími faktory. Streetwearové značky se budou snažit snížit svůj ekologický otisk a využívat více recyklovaných materiálů a udržitelných výrobních procesů. Budoucností je také větší diverzita a zastoupení v streetwearové komunitě, aby se více zohledňovala různorodost a inkluzivita.

Fenomén streetwear

Zkrátka, streetwear je živý, rostoucí a neustále se proměňující módní styl. Je to způsob, jakým mladí lidé vyjadřují svou individualitu, identitu a náležitost k určitým subkulturám. Je to móda, která přináší svěžest, pohodlí a svobodu sebevyjádření. Streetwear je přítomen na ulicích, na přehlídkových molech i ve světě sociálních médií. Je to fenomén, který má silný vliv na populární kulturu a jeho vývoj neustále pokračuje.
Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat