0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Technologie adidas obuvi

12. 10. 2017

Technologie adidas

ADIPRENE® a ADIPRENE® +

Při běhu po zpevněném povrchu je nezbytné mít v obuvi potřebné tlumení. ADIPRENE® je materiál v patní části, který skvěle tlumí nárazy tím, že při dopadu absorbuje velkou část energie. Snižuje se tak tlak na patu při dopadu a chodidlo je lépe chráněno před zraněním. ADIPRENE® + je lehký, dokonale pružný materiál, který se v obuvi adidas používá v oblasti špičky. Podporuje odrazovou fázi a běžci tak dodává pocit dynamičnosti. Jeho účinek je možné přirovnat k trampolíně. Poskytuje běžci přídavnou energii a větší dynamiku při odrazu. Tento materiál je také výrazně tvarově stálejší než klasický materiál podešve EVA.

ADIWEAR™

ADIWEAR™ je mimořadně odolná pryž s dlouhou životností, která se používá na vysoce exponovaných částech podešve sportovní obuvi adidas. U běžecké obuvi se zpravidla nachází na vnější části podešve, kde dochází k největšímu zatěžování materiálu a tím pádem i opotřebení obuvi.

BOOST™

Tisíce unikátních TPU kapslí vytváří nejměkčí a nejspolehlivější tlumení, které adidas kdy vytvořil. Inovativní struktura energetických kapslí si lépe zachovává vynikající vlastnosti odlehčeného odpružení než jakýkoli jiný materiál. Oproti standardní pěnové podešvi EVA, která při nízkých teplotách tuhne a při vysokých naopak ztrácí pevnost, je podešev BOOST™ 3krát odolnější vůči teplotním změnám. BOOST™ poskytuje větší energetickou návratnost než jakékoli jiné pěnové odpružení používané v běžecké obuvi.

BOUNCE™

Nová technologie mezipodešve z materiálu TPU (termoplastický polyuretan), která je navržena tak, aby docházelo k co nejefektivnějšímu využití dopadové energie. Díky své pružnosti zvyšuje pohodlí při podávání sportovního výkonu, umožňuje déle trénovat, déle si užívat pocit z běhu, a to při menším vynaloženém úsilí.

CLOUDFOAM

CLOUDFOAM je velmi měkká pěna umístěná v mezipodešvi, která zaručuje maximální pohodlí při běhu. Má velmi dobré tlumící vlastnosti, které se projeví zejména na tvrdém povrchu. Obuv s CLOUDFOAM technologií je pro chodidlo velmi příjemná a umožňuje opravdu měkký a ničím nerušený běh.

ORTHOLITE®

Kvalitní vložky ORTHOLITE® se díky své unikátní struktuře vyznačují vysokou schopností absorpce nárazů při došlapu a zvyšují tak komfortní usazení chodidla v obuvi. Dále umožňují vzduchu proniknout do této struktury a tím napomáhají lepšímu odpařování vlhkosti a vložka tak lépe schne. Další výhodou ORTHOLITE® vložek je jejich patentovaná antimikrobiální úprava. Speciální přísady v materiálu zabraňují vzniku bakterií a nepříjemného zápachu. Vložky je možné prát běžně v pračce.

CLIMACOOL®

ClimaCool® systém je navržen tak, aby umožňoval maximální prodyšnost a ventilaci a odváděl vlhkost mnohem rychleji než kterýkoliv jiný typ obuvi. Díky tomu vytváří optimální klima uvnitř obuvi i v teplých letních měsících nebo v uzavřených prostorech s omezenou cirkulací vzduchu (např. ve sportovních halách).

CLIMACHILL™

Maximální prodyšnost. Maximální ventilace. Maximální chlazení. Vynikající prodyšnost je zajištěna prostřednictvím nejmodernějších materiálů a konstrukcí. Strategicky rozmístěné větrací otvory odvádí teplo z okolí chodidla a vytváří uvnitř obuvi optimální klima i v teplejších podmínkách.

CLIMAHEAT™

CLIMAHEAT™ udržuje chodidla v suchu a teple i v těch nejchladnějších podmínkách. Obuv je vybavena speciální tepelnou ochranou v podobě CLIMAHEAT™ vrstvy zajišťující vynikající tepelnou izolaci. Technologie zároveň poskytuje ochranu před nepříznivými povětrnostními vlivy v podobě límce kolem kotníku, díky čemuž je zaručen tepelný komfort.

CLIMAWARM™

CLIMAWARM™ udrží chodidla v teple a pohodlí i v chladných venkovních podmínkách. Vlákna jsou tkaná dostatečně hustě, aby zadržela teplo uvolňující se ze vzduchu ohřátého lidským tělem, ale zároveň jsou od sebe dostatečně vzdálená, a umožňují tak jednoduché a rychlé odpaření vlhkosti ven z obuvi.

CLIMAPROOF®

Tato lehká a prodyšná membrána nabízí 100% ochranu proti nepříznivým rozmarům počasí zejména díky své konstrukci a podlepeným švům. Membrána zajišťuje odvod přebytečného tepla a umožňuje vlhkosti, aby se odpařila. CLIMAPROOF® udržuje chodidla v teple, suchu a pohodlí. Bláto, sníh a déšť tak nemají díky ochranným prvkům obuvi CLIMAPROOF® na váš trénink žádný vliv.

TORSION® SYSTEM

TORSION® SYSTEM při sportu neustále stabilizuje střední část chodidla a umožňuje nezávislý pohyb paty a špičky. Díky této technologii obuv na noze lépe sedí a vy můžete lépe ovládat své pohyby. Tento systém plní funkci podpory klenby a umožňuje vám přizpůsobit se co možná nejlépe povrchu, po kterém právě běžíte.

TRAXION™

Tato technologie se využívá u trailové obuvi adidas a nabízí optimální rozmístění a tvar gripů na podešvi pro maximální záběr do všech směrů na nezpevněném povrchu. Specifický profil podešve je inspirovaný vzorkem pneumatik horských kol a běžci jej ocení zejména při změnách směru a během předozadních pohybů. Technologie TRAXION™ tak šetří energii a přispívá k lepším výkonům v terénu.

FORMOTION™

Technologie FORMOTION™, reprezentovaná tzv. oddělenou nebo „odjíždějící“ patou, zajišťuje hladký dopad a přirozený nášlap, navíc redukuje zatížení kloubů a omezuje přílišné vytáčení kolene mimo osu. Překrývající se destičky v patní části mezipodešve se pohybují nezávisle na sobě a umožňují patnímu segmentu vyrovnávat nerovnosti terénu, mírní negativní dopadové síly a zlepšují kontrolu pohybu.

NON MARKING

Nároky kladené na halovou obuv jsou stále vyšší. Přizpůsobuje se každému kroku a přináší stabilitu i v seberychlejších změnách směru či sprintech. Kromě toho, všechny materiály podešví obuvi adidas jsou stoprocentně NON MARKING. Nezanechají po sobě žádnou stopu ani jiný otisk a také jsou navrženy pro zvýšenou ochranu proti opotřebení.

CONTINENTAL®

Společnost adidas a světoznámý výrobce pneumatik spojili své síly, jejichž výsledkem je vysoce odolná a kvalitní podešev, která umožňuje maximální záběr ve všech směrech za jakéhokoliv počasí. Skvělé vlastnosti na suchém i mokrém povrchu, za horkého letního i studeného zimního počasí, vysoká trakce při pohybu do kopce i při sestupu dolů, to vše představuje podešev CONTINENTAL.

GORE-TEX®

Membrána GORE-TEX® obsahuje více než 1,4 miliardy mikroskopických pórů na 1 cm². Tyto póry jsou 20 000krát menší než kapička vody, ale 700krát větší než molekula vodní páry. Proto membrána GORE-TEX® nepropouští vlhkost z vnějšího prostředí a přitom výborně odvádí tělesnou vlhkost. Vaše nohy zůstanou v pohodlí za každého počasí, dokonce i při namáhavé fyzické aktivitě.

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat