0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

V týmu nebo sami za sebe? Co preferuješ při sportu ty?

01. 04. 2022
Každý jsme jiný, a zatímco někomu vyhovuje sportovat o samotě a vystačí si s vlastními myšlenkami, jiný má raději společnost. Obě možnosti jsou samozřejmě správně a je jen na tobě, pro co se rozhodneš. Každý z nich má však své výhody i nevýhody, o kterých je občas dobré popřemýšlet a my se na ně v následujícím článku podíváme!

Kolektivní vs. individuální sporty

To, zda se budeš věnovat týmovým či individuálním, za tebe asi rozhodli už rodiče v dětství. Málokdo však u takového sportu vydrží a obvykle si v dospělosti najde svoji cestu. Právě volba druhu sportu v dětství ale může ovlivnit tvé preference v pozdějším věku. O těch však rozhoduje hlavně typ osobnosti.
Pokud se řadíš mezi extroverty, budou kolektivní sporty to pravé pro tebe a s největší pravděpodobností budeš vyhledávat společnost i při sportech individuálních. Introverti jsou raději sami a věnují se sportům individuálním, při kterých kolem sebe další lidi příliš nepotřebují.

Běh, kolo i fitko s přáteli mají své výhody i úskalí

Rozhodneš-li se trávit čas během sportu s přáteli, setkáš se s mnohými výhodami. Jednou z nich je utužování vztahů a budování hlubších přátelství. Ukojit můžeš také svého soupeřivého ducha. Není ani na škodu vytáhnout kamarádku místo klasického posezení v kavárně na delší procházku, kde proberete všechny novinky, a zároveň uděláte společně něco dobrého pro své tělo. Navíc ti určitě pochválí tvoje nové legíny, ze kterých máš takovou radost!
Nevýhody se však najdou také. Individualisti si určují vlastní tempo a když se jim zrovna do pohybu moc nechce, nemusí mít vůči svým společníkům žádné výčitky. To ale nemusí být vždy dobře, protože dokopat se ke sportu může být pro některé o to těžší. O samotě si také lépe uspořádáš myšlenky a můžeš se soustředit jen na svůj výkon.

Nezapomeň ani na psího kamaráda!

Nemáš na lidi náladu, nebo jen kamarádi nemají zrovna čas? Nevadí, vezmi s sebou svého čtyřnohého miláčka! Společně se můžete věnovat zajímavým aktivitám jako je agility, canicross, dog dancing nebo weight pulling. Nezapomeň na bezpečný postroj pro psa, který je při pohybu bezpečnější než klasický obojek.
Se psem pravděpodobně nebudeš cvičit v čistém a suchém prostředí fitcentra, a tak uděláš nejlíp, když si pro tyto potřeby vyčleníš starší pohodlné tričko i tenisky. Pokud se ve starším oděvu necítíš příliš dobře, zainvestuj do odolnějších materiálů se snadnou údržbou, které při psích sportech vydrží i horší terén a podmínky.

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat