0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Vyznáš se ve stylech oblékání?

01. 03. 2022
Máš již vybraný svůj styl oblečení, který se k tobě hodí, nebo ještě váháš? Toužíš po změně, ale máš pocit, že se v módních stylech nevyznáš? Každý člověk se chce cítit příjemně a chce, aby mu šaty slušely. Ne vždy se to, co je právě módní, musí shodovat s osobním vkusem. Nevíš, co si pod jednotlivými názvy módních stylů představit? Způsobů, jak se oblékat, je zkrátka mnoho. Některé jsou notoricky známé, jiné méně obvyklé. Jak najít svůj styl oblékání? Každý styl oblékání vypovídá o povaze toho, kdo ho nosí. Určité druhy oblečení se hodí k daným životním stylům. Proto při výběru vyjdi z toho, co máš rád, co se ti líbí a co se bude hodit jak k tvé povaze, tak také k postavě. Nezapomeň také na to, že se liší pánská a dámská stylová móda. A jaké jsou ty nejznámější módní styly oblékání?

Sportovně elegantní styl

Sportovně elegantní styl se inspiroval módou sportovních stadiónů a nároky na pohodlí. Sportovní elegance může mít různé podoby, vždy záleží na nositeli. Může jít o tričko s potiskem, kvalitní džínové kalhoty se sakem a vhodnými doplňky. Podobnou kombinaci lze vytvořit s džínovou sukní s více formálním sakem a nižší obuví a doplnit značkovými slunečními brýlemi. Podobného efektu dosáhneš, když použiješ k neformálním šatům tenisky. Můžeš také použít retro boty na platformě. Džínová bunda a velká kabelka doplní celý outfit.

Sportovní styl oblékání

Jsi akční typ? Sportovní oblečení ti umožní být stále ve střehu. Nebude ti překážet, je praktické, funkční a nosí ho ti, kdo mají rádi pohyb, jsou energičtí, aktivní a přímočaří. Umí pracovat v týmu, rychle se rozhodují a stále směřují k cíli. Nic dlouho nerozebírají a jsou povzneseni nad to, co o nich říkají ostatní. Umějí své okolí motivovat. Příznivec sportovního oblečení nosí venku to, co by nosil v tělocvičně nebo na hřišti. To znamená hlavně tričkalegíny, topy, tenisky, úzké kalhoty, kšiltovkybatůžky a vlasy nakrátko nebo do culíku. Sportovní oblečení může mít i výrazné bravy, vzory jsou většinou čtvercové nebo pruhy. Vzhledem k tomu, že tento styl je rozšířený, nejsou jeho zastánci nijak nápadní.

Minimalistický styl oblékání

Chceš mít co nejméně kusů oblečení? Minimalismus je dokonalost sama. Funkčnost naprosto převažuje estetický dojem. Není pro toho, kdo má rád barvy a doplňky. Minimalista je totiž úsporný v celém svém životním stylu, nejen v oblečení. Jako základ oblečení se volí kalhoty, sukně, top, boty a svrchní oblečení v minimálním počtu kusů. Barvy nejsou výrazné, především neutrální černá, šedá a bílá, tvary jsou jednoduché a geometrické. Nenosí se ani ozdoby a doplňky, stačí jen patřičně velká kabelka. Počet kusů oblečení je malý, skutečně jen ty nejnutnější kusy, na které stačí malý šatník.

Vintage styl oblečení

Vintage styl má sice společné prvky s elegantním či historickým stylem a často se zaměňuje také za retro. Jedná se však o zcela svébytný styl, který se inspiruje módními trendy období přibližně od roku 1900 až 1955. Pokud se chceš obléci ve vintage stylu, měj na paměti, že žena má zůstat elegantní ženou a muž má být gentlemanem. Sukně, šaty, dobové účesy a historické šperky jsou to pravé. Žena může být jak v domácnosti, tak zaměstnaná, a tomu pak odpovídá i její oblečení. Vhodné oděvy lze zakoupit u značky, která právě vintage oblečení nabízí. Častá je také kombinace vintage prvku s moderním oblečením.

Retro styl oblečení

Retro znamená návrat do minulosti, což platí i o oblečení. Styl retro zahrnuje oblečení inspirované 40. až 80. lety minulého století. Protože se jedná o poměrně dlouhé období, dělí se móda většinou podle stylů jednotlivých desetiletí. V počátcích této doby se nosily hlavně šaty a sukně do áčka, halenky, bundy a kabáty, zdůrazňující pas a doplněné kožešinovými límci. Šaty měly holá záda a ramena, šperky byly méně nápadné. K dokonalému celku patřily klobouky a boty s kulatou špicí. Padesátá léta byla pestřejší, inspirací byly filmové hvězdy typu Marilyn Monroe. Krátké šaty, sukně se zvýšeným pasem, bundy a vesty s velkými knoflíky a malými kabelkami, mašle a pin-up styl, spodničky, rukavice, klobouky. Vše v pestrých vzorech a kombinací celé palety barev. Šedesátky přinesly jednoduchost, skromnost a pastelové barvy. Pytlovité kalhoty či minisukně se kombinovaly s plochými botami nebo nízkými podpatky, v barvách vedla bílá, černá, šedá, zelená, červená či pastelové barvy. Třpytivé doplňky, vzorované punčochy a klobouky dodávaly celému kompletu ojedinělý vzhled. Účesy byly krátké, zvýrazňovaly se především oči. Od sedmdesátých let již retro přecházelo do stylu hippie a legín, k retro stylu již patří pouze částečně.

Casual stylová móda

Nevíš, co je casual? Znamená to městský a trochu ležérní styl. Patří k nejoblíbenějším stylům, je mladý a lidé ho nosí, aniž by věděli, že se jedná právě o tento styl. Protože jde o pohodlí a příjemné nošení, preferují se přírodní materiály. A kdo tento styl nosí? Člověk, který chce být upravený, hezky oblečený, a současně se cítit příjemně. Nadčasovost a elegance se zde střídá se sportovními prvky. Jak najít svůj styl právě v casual módě? Zkombinuj to, co k sobě zdánlivě nepatří. Džíny s tričkem a k nim elegantní sako, svetr a polosportovní kalhoty, baleríny, nízké boty, džíny nebo sportovní kalhoty a pánské stylové boty, to vše se hodí pro takové příležitosti, které nejsou formální. Vše podtrhni doplňky, ty mohou být barevné, zajímavé a také kvalitní.

Army stylové oblečení

Obdivuješ vojenský styl? Maskáčový vzor již dávno není výhradní doménou pánských šatníků. I když původně bylo army oblečení spojeno s rybařením či lovem nebo outdorovými činnostmi, není snad žádný šatník, který by nějaký army kousek oblečení neobsahoval. Vojenský styl již dávno není jen maskáčový vzor, ale obecně tmavozelené, khaki, pískové, hnědé a béžové barvy a jejich odstíny. Military vzor je na všech kusech oděvu, od prádla k svrchnímu oblečení. Typická je parka nebo bunda bomber, kalhoty kapsáče, vysoké pevné boty a sluneční brýle zvané pilotky. Měj však na paměti, že v běžném životě se nikdy nenosí veškeré oblečení s maskáčovým vzorem. Vždy se volí jen jeden kus. Vzor je výrazný, proto je vhodné doplnit ho dalšími kusy pouze v jedné barvě. Tento styl se rozšířil i do dalších typů oblečení. Army prvky obsahuje například i sportovní styl oblékání.

Hip hop styl oblékání

Máš vyhraněný názor a vlastní příběh života? Máš pocit povznesení nad společností? Pak ti může vyhovovat hip hop styl oblečení. Samotný styl ovlivňoval hlavě sport, později umělci a rappeři. Ti mají často své vlastní značky. Základ takového oblečení tvoří kšiltovka s rovným kšiltem, stylové teplákykraťasy nebo džíny, designové tenisky, rozměrné mikiny nebo trika, popřípadě sportovní dres. Vše musí být maximálně pohodné. K hip hop stylu dále patří velká sluchátka, copánky ve vlasech či vyholené tvary, tetování a spousta zlatých doplňků.

Klasický styl oblékání

Klasika v oblečení je styl, který je velice rozšířený a běžně očekávaný v obchodním nebo společenském prostředí. Člověk takto oblečený je považován za úspěšného a hodného důvěry. Tento styl však není vhodný pro každého, většinou mu dávají přednost ti, kdo chtějí být respektováni a záleží jim na postavení ve společnosti. Typické jsou pouzdrové sukně a šaty, kostýmy, jednobarevné kalhoty, halenky, vlasy sepnuté do drdolu nebo ostříhané nakrátko nebo do mikáda. Doplňky bývají často perly.

Glamour styl oblečení

Glamour styl není novým módním směrem, má poměrně dlouhou historii. Glamour je temným kouzlem, dodává tedy svému nositeli jistou magii, neodolatelnou přitažlivost. Později se význam zúžil na pouhou vyšší atraktivitu. Jde tedy o atraktivitu, eleganci, přitažlivost a luxusnost. Spojuje se zde třpytivé oblečení a výrazné líčení. Oblíbené barvy jsou měděná, stříbrná zlatá, zvýrazněné jsou hlavně oči, které pomocí černé linky a kouřových stínů získají kočičí vzhled. Nehty jsou rudé, celkový vzhled maximálně upravený. Oblečení musí zvýrazňovat křivky, sukně jsou do pasu, šaty krátké a doplněné botami na vysokém podpatku.

Boho styl oblečení

Zvláštní kombinace retro a hippie stylu, která se prosazuje zvláště v posledních letech, je boho styl oblečení. Typickými znaky jsou ženskost, rozevlátost a značná volnost. Záleží na fantazii, povoleno je vše, co je volné a rozevláté. Vlasy jsou často dozdobené květinami, napletenými copánky, korálky a podobně. Tento styl si někdy volí i nevěsty, u svatebních šatů vzbuzuje dojem čistoty a vílí křehkosti. Žena v boho stylu je něžná a romantická. Oblečení jí umožní vyzdvihnout přednosti a schovat nedostatky a cítit se dobře.

Elegantní styl

Jsi zastáncem kvality a kultivovanosti i v oblasti oblečení? Baví tě móda a své oblečení si důkladně promýšlíš a sestavuješ? Pak vybírej zajímavě řešené nadčasové vysoce kvalitní kousky z materiálů jako je hedvábí, len, kašmír merino a další. Soustřeď se na zpracování a možnost kombinace. Vhodné jsou světlejší barvy kombinované s další barvou. Osvěžit outfit lze kombinacemi materiálů nebo vzorů. Šaty, sukně, kalhoty, kostýmy, svetříky doplněné šálkami, přiměřenými šperky a dalšími doplňky vytvoří celkový dojem dokonalé elegance.

Bohémský styl oblékání

Jsi kreativní člověk, vyznáváš individualismus a odsuzuješ konvenčnost? Chceš žit v souladu s přírodou? Bohémský styl oblékání vyjadřuje život netradičního a neuspořádaného způsobu. Inspirací tohoto stylu jsou kočovníci i hnutí hippies. Cílem je svoboda, láska k cestování a kočovnému životu. Bohém má zájem nejen o přírodu, ale i o politiku a sociální problematiku. Bohémský styl nemusí být vždy jen barevný, oblíbené barvy jsou spíše inspirované přírodou. Různorodé jsou i střihy a materiály. Široké sukně mohu být doplněny krajkovými halenkami, šaty mohou být krajkové, oblíbené jsou vzory s květinami, šátky, výrazné šperky nebo klobouky. Jinou variantou jsou zvonové džíny, zkrácené topy, brýle lenonky, pestré vzory jako inspirace stylem etno.

Námořnický styl oblečení

K létu určitě patří námořnický styl. Málokdo mu dokáže odolat, vždyť vzbuzuje dojem blízkosti moře, dobrodružství na vlnách i historie. Je svěží a vždy módní. Jde o osvědčenou klasiku, která neztrácí na popularitě. Trička s charakteristickými pruhy, vzory kotev, saka napodobující námořnické uniformy, motivy lan či uzlů. Barvy jednoznačně modrá a bílá, červená jako maják, fantazii se zkrátka meze nekladou. S volbou tohoto oblečení na léto nemůžeš udělat chybu, zvláště když ho doplníš ladící obuví a doplňky, jako třeba slamák či plátění nebo slámová kabela.

Ležérní styl oblečení

Nedbale elegantní a přitom uvolněný je právě ležérní styl, který se projevuje u oblečení pro všechny příležitosti. Chceš se cítit dobře a nevypadat usedle? Preferuješ minimalismus a sportovní nebo pánské prvky? Dopřej si pohodu a relax právě v tomto stylovém oblečení. Nedbalá elegance může připomínat francouzský styl oblečení. Rozevláté šaty, pohodlné elegantní džíny, volné košile, kalhoty chino, sportovní saka, parky, trenčkoty jsou pro tento styl typické. I přes všechnu ležérnost může být zastánce tohoto stylu elegantní.

Americký styl oblékání

Když se řekne americký styl oblékání, můžeš mít představu ovlivněnou filmovou produkcí. Většina žen se zde však obléká pohodlně a prakticky. Boty jsou většinou s nízkým podpatkem, sandály a stylové tenisky. V těch se chodí nakupovat, tráví se volný čas nebo se v nich cestuje do práce, kde se pak přezouvá do vhodnější obuvi. Pro každodenní nošení jsou preferovány košile, volnější i těsné. Rozhodně na ulici nepotkáš běžně člověka v příliš pestrém oblečení, minisukních, leopardích vzorech a podobně. To by bylo ukázkou špatného vkusu a člověk by se zařadil k nejchudší vrstvě společnosti. Základem oblečení je styl podle typu postavy, pohodlí, městský styl doladěný doplňky.

Country styl oblečení

Připomínáš si často venkovský styl a máš pocit, že je vhodný právě pro tebe? Cítíš se dobře na folklórních akcích? Country styl oblečení vychází právě z těchto tradic a je zčásti inspirován venkovskými kroji. Je prostý, blízký přírodě a připomíná staré časy. V tomto oblečení můžeš vyrazit do přírody, na venkov i do města. Jednoduchost je základem, v oblibě ho mají především ti, kdo preferují prostší, ale bohatou formu života, mají rádi tradice a nepotřebují pozlátka. Vyznavači tohoto stylu mohou nosit kalhoty, ženy však dávají přednost šatům nebo sukním s halenkami a pohodlné obuvi. Doplňkem může být šátek na hlavu, zástěra, kabátek s výšivkou. Vlasy si rády zaplétají do copů nebo nosí drdoly.

Farmářský styl oblečení

Rustikálnost, ležérnost a praktičnost při zachování ženskosti – to je farmářský styl. Základem jsou dobře padnoucí, ale současně pohodlné džíny, bavlněné tuniky, jednoduché šaty z juty zdobené batikou, haleny ze surového lnu a kožené sukně, lacláče s bílými košilemi, boty na slaměné platformě – to je nový trend inspirovaný prací a životem na farmě, kterým se inspirovala i řada módních návrhářů.

Indiánský styl oblečení

Tento styl vyznávají především bohémové, kteří mají rádi pestrost, veselé detaily, a rádi si hrají. Základem jsou zemité barvy, přírodní materiály a pestré šperky. Vše vyzařuje souznění majitele s přírodou. Nejužívanějším módním kouskem tohoto stylu je pončo. Vzory jsou pestré, šperky a doplňky tyrkysové, materiálem je vlna, bavlna a kůže. Oděvy jsou opatřeny třásněmi, doplňky pak zvýrazňuje barvené peří. Oblíbené je velké množství náramků a velké náušnice. Při výrobě šperků se často využívají i barevné korálky. Vlasy se upravují do copánků, je možné dozdobit je peřím. Zvýrazňují se hlavně oči, ale je možné použít také barvy na obličej.

Hygge styl oblečení

S pojem hygge se setkáš především v oblasti bydlení, ale jeho prvky se využívají i v oděvních stylech. Znamená pohodu a spokojenost, kterou přinášejí oděvy z přírodních materiálů, tlumené tóny a tmavší odstíny, které podporují relaxaci. Další zásadou je maximální jednoduchost, což platí i o doplňcích. Střihy jsou volné, aby majitel těchto krásných kousků zažíval maximální pohodu v pracovním i rodinném životě. Hygge styl neznamená přeplněný šatník, střízlivost a minimalismus vládne i zde. Rozhodujícím prvkem je však vždy pohoda.

Styl oblékání podle znamení

To v jakém oblečení se budeš cítit dobře, může ovlivňovat i znamení zvěrokruhu. Jaký styl podle znamení tedy zvolit?
 • Berani jsou sebevědomí, jsou rádi středem pozornosti. Vzorované oblečení, sukně a výrazné barvy odpovídají jejich povaze.
 • Býci si naplno užívají života a mají rádi pohodlí. Univerzální oblečení a přírodní barvy jim budu plně vyhovovat.
 • Blíženci jsou společenští a rádi komunikují. Upřednostňují klasiku a nadčasovost, a uvítají také oblečení z kůže.
 • Raci jsou romantici, milující pastelové barvy, krajky, vzory květin. Sukně a volánkové halenky v jejich skříni nesmějí chybět.
 • Lvi jsou sebevědomí a ženy kladou důraz na ženskost. Elegantní šaty, tmavé barvy a třpytivé detaily jsou pro ně to pravé.
 • Osobní život Pannen je náročný stejně jako jejich oblečení. Preferují podzimní barvy a jejich výběr oblečení se řídí náladou.
 • Váhy jsou společenské a upřímné, pohybují se na rozhraní pánských a dámských šatů. Úzké černé kalhoty, košile, saka doplňují lodičkami či teniskami.
 • Štíři vynikají vášní i odvahou, proto mají v šatníku odvážné modely a výstřelky, zakládají si na barevnosti.
 • Střelci jsou přívětiví optimisté, kritičtí vůči sobě. Nemají rádi experimenty, proto preferují černou s krémovými barvami. Volnost a odvahu si dopřejí při výběru kabelek.
 • Kozoroh má vysoké ambice a je detailista. V oblibě má pouzdrové sukně, šaty například ve smaragdově zelené, miluje lodičky a používá nápadné doplňky.
 • Vodnáři jsou vynalézaví a vyžadují pozornost. Kombinují černou a blýskavé doplňky, z kabelek především psaníčka elegantního tvaru.
 • Ryby vynikají kreativitou a smyslem pro romantiku. Mají rády bílou, krémovou, nejrůznější doplňky a také kožešiny.

Francouzský styl oblékání

Hledáš inspiraci u Francouzek, ale nedaří se ti napodobit jejich styl? V čem spočívá tajemství jejich dokonalého oblékání? Jejich úspěch souvisí s tím, že se chovají přirozeně a uvolněně. Pokud mají pochybnosti o tom, zda jim něco sluší, nenutí se do toho, i kdyby se jednalo o nejmódnější styl. Zásadou je minimalismus, pestrost i odvaha. V šatníku inspirovaném francouzským stylem nesmí chybět bílá košile, tmavé džíny, trička a zvláště pruhovaná, trenčkot v béžové barvě, šátek, baret nebo klobouček a nezbytná je i výrazná rudá rtěnka. Stylové boty mohou být s podpatkem i bez, záleží na preferencích nositelky a jejím pohodlí. Make-up a vlasy by měly být přirozené a nenucené. Ve výbavě šatníku dále nesmí chybět rozvláté elegantní šaty i sukně, různé volánky a věci, které celý outfit ozvláštní. I volba materiálů charakterizuje své nositele – pohodlí je na prvním místě. Celkový dojem pak doplní vhodně vybraná vůně.

Italský styl oblékání

Italská móda je pojem, o kterém již určitě slyšel každý. Co objevíš v šatníku inspirovaném Itálií? Stejně jako Italky se řiď svou postavou. Zvýrazňuj přednosti, skrývej nedostatky. Barvy a vzory musí odpovídat funkci. Neboj se novinek a odlišností, ale stále v rámci vkusu. Kvalitu a značky se upřednostňují nejen u oblečení, ale také u obuvi. Linie jsou jednoduché, zvýrazňují ženskost. Střihy jsou slušivé, svůdné, ale celkový styl směřuje k minimalismu. Vše je funkční, jednoduché a kombinovatelné. Nadčasovost a kvalita se snoubí s barevnosti, k oblíbeným barvám patří například béžová, tmavomodrá, růžová, smaragdová a obecně pastelové barvy. V celkovém pojetí je pouze jeden výrazný prvek, nosí se jak šaty a sukně, tak kalhoty. Vše musí doplňovat kvalitní obuv, určená pro tu kterou příležitost, sportovní boty pro sport, plážové na pláž a podobně.

Anglický styl oblékání

Miluješ eleganci a nadčasovost? Pak zvol oblečení v anglickém stylu. Ten nepodléhá módním trendům, takže je neustále „in“. Zde se vyplatí investovat do kvality, z módy nikdy nevyjde. Znatelná je inspirace pánskými oděvy a jezdeckým oblečením. Konzervativnost se tu snoubí se smyslností i strohostí. Jednoduché střihy, klasické tvary i materiály jako vlna, semiš, tvíd, manšestr, samet a tkaniny vynikající nepromokavostí se vzory kostky, kára, tartanu, rybí kosti nebo kohoutí stopy k tomuto stylu neodmyslitelně patří. Barvy jsou v přírodních odstínech, klasikou je černá, bílá či šedá.

Rock styl oblékání

Typické oblečení rebelů – to je rockový styl. Kožené oděvy, především bundy křiváky, řetězy, cvoky, obojky, těžké boty na šněrování, korzety, trička s názvy kapel, roztrhané kalhoty jsou klasikou, ze které je však možné vybočovat. Chceš být zvláštní? Místo těžkých bot obuj tenisky, místo kožené minisukně zvol káro a ke křiváku bílé tričko či košili. Rockový styl není jen oděv a večírky s alkoholem, ale také hudba a rysy osobnosti. Rocker je upřímný, otevřený a drsný. Žije si podle svého, je odvážný a kamarádům věrný. Odlišnost vyjadřuje také různými barvami vlasů, provokativním střihem oděvu, ostny na náramcích a obojku. Oblíbenou barvou je černá, doplňky pak v červené, modré, zelené či šedé.

Punk styl oblékání

Punk je zcela vyhraněným módním stylem, který úzce souvisí s životním postojem. Typické punk prvky doplňují i elegantní styl oblékání. Vyhraněného punkera poznáš jednoduše, od barevných vlasů vyčesaných do kohouta, děravých barevných či síťovaných punčoch, koženého oblečení s množstvím kovových ozdob a celku, který má provokovat, až k nedbalosti a ležérnosti. Styl je vhodný pro mladší jedince a vyjadřuje jedinečnost a sílu osobnosti nositele. Úzké krátké kalhoty, kožená bunda s mnoha cvočky, nýty, velké množství zipů, zavírací špendlíky jsou umístěny na všech možných částech oděvu. Základní a hlavní černou barvu doplňují i další výrazné barvy nebo vzory. Kromě kůže se používají také džínovina, streč i lesklé látky. Střih obsahuje více pánských prvků, k vyjádření tvrdosti slouží díry a otrhané okraje oblečení. Kožené pásky a kožená šněrovací obuv typu kanad s přezkami je doplněna kabelkou s kovovými nýtovými ozdobami. Typickými doplňky jsou kovové náhrdelníky a silnější kožené náramky.
Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat