0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Značka Inov-8

25. 04. 2019

Běh neodmyslitelně patří k zdravému životnímu stylu a nemohl jsem si nevšimnout, jak rychle roste popularita běhu na horách a OCR (překážkových) běhů. Abychom mohli vyhovět všem z vás, kteří prahnete po specializované běžecké obuvi, zařadili jsme do našeho portfolia značku Inov-8.

Inov-8 moc dobře vědí, že existuje mnoho terénů a stylů kterými lze běh provozovat. Jejich cílem je vytvořit běžeckou obuv přizpůsobenou pro konkrétní terén a konkrétní běžecký styl. Jsou na trhu proto, aby inovovali a specializovali se.

Společnost založil v roce 2003 Wayne Edy, který pochází ze Zimbabwe. Wayne od útlého mládí pracoval v obuvnickém průmyslu, kde získával zkušenosti, aby jednou mohl vyrábět boty vlastní značky. Celý život se pohyboval v outoorovém prostředí, situaci na trhu znal velmi dobře a byl tvrdě odhodlaný porazit konkurenci s obuví, která dokonale uspokojí potřeby horských běžců. Naprosto věřil svému produktu a tak se rozhodl pro totální finanční risk. Za 30 000 liber nechal vyrobit kontejner 2 500 párů dodnes prodávaného modelu mudroc 290.

Ještě v tomtéž roce vyhrála Melissa Moon WMRA World Trophy v botách Inov-8. V prosinci 2003 pak model mudroc 290 získává prestižní ocenění „Výrobek roku 2003“ od Runners World. Okamžitě se zvedá obrovská vlna zájmu a Inov-8 se v lednu 2004 stává partnerem WMRA. Běžecká obuv Inov-8 se začíná zaměřovat na nízkogramážní, flexibilní obuv s možností výběru úrovně tlumení. Nabízí tak alternativu ke klasickým unifikovaným tlumivým botám a sklízí s nimi velký úspěch.

Rok 2009 se pak pro Inov-8 stává zlomovým, na trh přichází model x-talon 212, ve kterém v tomtéž roce Geoffrey Kusuro vyhrává World mountain runining championship. Okamžitě se z tohoto modelu stává nutnost pro každého, kdo myslí běh v terénu vážně.

Dnes Inov-8 nabízí celou řadu běžeckých modelů nejen pro terénní běžce, ale také pro milovníky silničního běhu. Lehkost, flexibilita a možnost volby úrovně tlumení zůstaly hlavními pilíři této běžecké značky, třešničkou na botě je pak propracovaný nadčasový design. Pokud to tedy s během myslíš vážně, určitě vyzkoušej běžecké boty Inov-8.

Článek připravil Adam. Má u nás na starosti marketing a strategický rozvoj firmy. Kromě toho ho baví zápasení na žíněnce, turistika a běh. Napsat mu můžeš na adam@d-sport.cz.

Adam

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat