0

Značka New Balance

Kdo založil značku New Balance? Proč prim hrála kuřata na dvorku? A jaký je vlastně příběh bot New Balance, které se staly legendou mezi sportovní obuví? To vše se dozvíš v následujících řádcích.

Historie značky New Balance se začala psát v roce 1095 v Bostonu pod taktovkou J. Riley. Cílem bylo vytvořit botu, která by vyřešila přetrvávající problémy lidí s chodidly. Myšlenku jak vytvořit unikátní obuv hledal Riley na svém dvoře, kde pozoroval kuřata. Díky nim pochopil, že „třímístná noha“, dokáže vytvořit dokonalou rovnováhu a tím pádem může lidi zbavit jejich problémů s chodidly.

Netrvalo dlouho a J. Riley vynalezl podpůrné oblouky, které se vkládaly do obuvi, aby pomohly vylepšit tvar chodidla. Tento druh obuvi získal velmi rychle na popularitě.

Důležitým mezníkem byl rok 1934, kdy se společnost rozrostla o Artura Hall, který se stal jeho obchodím partnerem. Artur měl již zkušenosti s výrobou zdravotní obuvi pro zaměstnance, kteří stáli několik hodin na nohou. Jednalo se především o zdravotníky a policisty.

V roce 1954 prodal Artur Hall firmu své dceři Eleanor a jejímu manželovi Jamesovi Kiddovi. Ti společně pokračovali ve šlépějích firmy, než v roce 1960 vyrobili první běžeckou botu „Trackster“ jejiž hlavním znakem byla vlnitá podrážka. Obuv se stala naprostým hitem mezi vysokoškolskými týmy a středními školami.

Roku 1970 v den Bostonského maratonu, James Kidd firmu prodává a novým majitelem se stává Jim Davis. V té době měla firma pouhých 6 zaměstnanců a každý den vyprodukovala 30 párů bot. O pár let později se ve firmě začala angažovat manželka Jima, Anna Davis. Růstu firmy také pomohl fakt, že v období 70. let nastal USA a hlavně v Bostonu absolutní běžecký boom, který firmě dopomohl k prosperitě.

V současné době je značka New Balance známá po celém světě svým vysokým komfortem, kvalitou a pohodlím všech bot. V Americe patří mezi jednu z nejprodávanějších značek u běžckých bot. Pozadu ovšem nezůstává ve světě sneakers.

Článek si pro vás připravila Davča. Znát ji můžeš ze zákaznické linky, kde řeší i téměř neřešitelné situace se zákazníky. Také má v merku influencery. Kromě toho ji baví cestování, chození po horách a házení trojek. Napsat jí můžeš na davca@d-sport.cz.

Davča

Buďme přátelé
Partneři
Buddyho newsletter
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Řazení
Filtrovat
Používáme cookies, aby byl tvůj zážitek co nejvíce boží. OK