0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Znáš tato fakta o slavných superhrdinech?

14. 08. 2015
Pokud jsi fanoušek maskovaných hrdinů, tak už o nich určitě víš spoustu věcí. Jestli se však chceš stát odborníkem v této oblasti, měl/a bys pokračovat ve čtení.

Kdo je Super-soldier?

Jinak konkurenční firmy DC Comics (tvůrci Supermana, Batmana aj.) a Marvel Comics (Kapitán Amerika, Iron Man, Thor, aj.) se jednou spojily, aby vytvořily komix, kde se oba světy prolínají.
Z této unikátní spolupráce vzešel Super-soldier. 

Původ Super-soldiera spočívá ve spojení postav Supermana a Kapitána Ameriky. V alternativním vesmíru je Clark Kent normální člověk, který se dobrovolně přihlásí do programu supervojáka. Je mu vpraveno sérum, vytvořené vědci během 2. světové války za pomocí buňek mimozemšťana, který havaroval na Zemi. Zároveň je vystaven velkému množství solární radiace, což z něj učiní Super-soldiera.

Tento ultimátní superhrdina v tak sobě spojuje síly Supermana a Kapitána Ameriky zároveň. Supersíla, superrychlost, létání, laserové oči a štít z Vibrania s ikonickým "S" - to je Supersoldier.

Jak silná je Supermanova pěst?

Už Tě někdy napadlo, jaké by to bylo dostat ránu od Supermana? Pro začátek jenom řekneme, že dost blbé. A co konkrétní čísla?

Nic hmotného nemůže cestovat rychlostí světla (ani Superman ne). Pokud by tedy rána Kentova alter ega cestovala rychlostí rovné 99% rychlosti světla, dostala by se na 296,794,533 m/s. Co to znamená pro Tvůj obličej?

Zaprvé by tvé tváře zažily tak trochu nukleární spoušť. Tak rychlá rána by pomocí pěsti, která váží přibližně 300g vytvořila energii rovnající se 2 800 násobku atomové bomby spuštěné na Hirošimu. Zadruhé by se hned udělalo celkem horko. Takové množství energie by vytvořilo teplotu, která by byla 5 milionkrát vyšší, než je teplota jádra našeho Slunce. No a zatřetí by Tě to logicky celkem rozbilo, a to na atomární úrovni. Au.

Naše oblečení Ti naštěstí takovou sílu nedá, ale to je jenom dobře. Objev v sobě Supermana zde.

Jak moc za vodou je Bruce Wayne?

Nejznámější starý mládenec Gothamu má dost drahý tajný koníček. Být Batman je super, ale není to úplně levné. Všechna ta auta, obrovský dům, osobní sluha nebo třeba cestování vlastní stíhačkou holt něco stojí. Dle odhadů stojí Bruce Waynea všechny jeho vymoženosti ročně přibližně 33 milionů dolarů. Kde na to všechno bere?

Bruce Wayne je většinovým podílníkem Wayne Enterprises - firmy, jejíž hodnota se odhaduje na 23,22 miliard dolarů. Pokud polovina patří našemu Temnému rytíři, tak to z něj dělá vlastníka 11,6 miliard dolarů. S tímhle jměním by se stal 73. nejbohatším člověkem reálného světa a 4. nejbohatším člověkem toho komixového, čímž předstíhá i Iron Mana!

Ty naštěstí tolik peněz nepotřebuješ, aby ses stal Batmanem. Probuď v sobě své alter ego zde.

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením souhlasíš se zpracováním osobních údajů.

Řazení
Filtrovat