0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

3 tipy jak naplánovat výlet s dětmi

04. 04. 2016

Naplánovat výlet s dětmi tak, aby je to bavilo a vše proběhlo bez problémů, je občas nemožné. Přinášíme pár jednoduchých postřehů, které ti pomůžou vymyslet a užít si pohodový den, ať už se vydáte téměř kamkoliv.

Cíl a plán

Je dobré všechno pořádně promyslet dopředu a naplánovat. Existuje pro to nespočet důvodů. Třeba to, že jen tak bezcílně bloudit po krajině a nemít se na co těšit děti většinou nebaví. Taky můžeš přijít o spoustu zajímavých věcí v okolí jen proto, že zkrátka ani nevíš, co a kde můžeš hledat.

Sedni na hodinku k počítači, projdi mapy, stránky s tipy na výlety a zkušenostmi ostatních, ať zkrátka dobře víš, do čeho jdeš. Třeba narazíš na nejlepší restauraci v okolí, nově otevřený aquapark, ověřené tipy na prohlídku Prahy s dětmi nebo nejkrásnější palouk, jaký jsi kdy viděl. Vědění je základ!

Kdo si hraje, nezlobí

Je to sice klišé, ale lidé ho neříkají jen tak. Zlobení je vlastně zamaskovaná nuda, nebo momentální nedostatek něčeho, co je zrovna potřeba – ať už jde o jídlo, odpočinek, nebo třeba něco zábavného, co dobře upoutá pozornost.

Při plánování výletu s tímhle od začátku počítej. Můžeš rovnou vybrat cíl, který je atraktivní a zábavný sám o sobě (zábavní a tematické parky, fyzické aktivity jako např. lanová centra, dětské atrakce, poutě  a u malých dětí prolézačky, dětská pískoviště atp.). Pokud vyrážíš do přírody, na hory, nebo někam, kde nic takového není, musíš tomu přizpůsobit okolnosti. Pokud naplánuješ např. jednodenní výlet do ZOO nebo Pohádkové vesnice třeba na Slovensko nezapomeň na cestovní pojištění.

Pokud vyrážíš „jen“ na hory, nebo někam na procházku, počítej s tím, že děti to nemusí vůbec bavit a budou vymýšlet spoustu věcí, které Tě budou rozčilovat. Z toho důvodu je fajn připravit si nějakou hru, příběh, nebo něco podobného, abys měl čím upoutat dětskou pozornost a drobek se nenudil. 

Komunikačních her existuje spousta, u slovního fotbalu to zdaleka nekončí. Tyhle věci navíc často bývají zábavnější, než klasické atrakce typu dinopark a podobně. Ty i děti budete zapojovat představivost, která přeci nemá hranice. Stačí jen rozuzlovat jazyk a něco bez pochyby vymyslíš.

Za samostatnou zmínku rozhodně stojí geocaching, který může nudnou vycházku snadno proměnit ve fantasticky zábavnou honbu za poklady.

Geocacherské Adidasky pro juniory

Odměna

Odměna je klíčová úplně stejně jako plán výletu. Stejně jako předchozí body souvisí s motivací, která nebývá u dospělých stejná, jako u dětí. Ty chceš vyrazit na čerstvý vzduch, odpojit se od stresu z celého týdne, odpočinout si v klidu mimo lidi, načerpat síly a vnímat přírodu. Prckovi jsou tyhle věci úplně jedno a při procházce lesem může být v jeho hlavě doslova cokoliv – od představ nadpřirozených lesních tvorů, až po vztek a těšení se domů k počítači.

Odměnou je už jen to, být v cíli. Proto je důležité ho od začátku znát a sdělit ho i dětem. Stačit to ale nemusí, proto do plánu určitě zahrň dobré jídlo – to je odměnou téměř vždy a pro všechny. Ať už místní restaurace, nebo dostatek kvalitních zásob, jídlo nesmíš ponechat náhodě.

Připrav si dostatek odměn, ať už za výhru ve slovní hře cestou lesem, nebo za to, že dítě zvládne okruh v lanovém centru. Nezapomeň mu o ní dopředu říct, ať se má na co těšit. Takhle můžeš v podstatě z jakékoliv aktivity udělat srandu, ať už je to právě cesta pěšky, nebo krátkodobý úkol typu „kdo bude první v zatáčce“.

Zkrátka uvažuj dopředu a neboj se s dítětem mluvit o čemkoliv. Uvidíš, že vše půjde jako po másle! 

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat