0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Nemůžeš se vykopat z postele?

03. 05. 2018

Máš problém ráno vstát? Já taky. Jedno chytré video na YouTube říkalo, že jsem prostě noční sova a jsem aktivnější večer. Druhé chytré video zas ale říkalo, že všichni úspěšní lidé vstávají v 5 ráno a stihnou plno práce, zatímco jiní spí. Má cenu se jako sova naučit vstávat v 5? A jak na to?

Čas je relativní

Nejdřív bych se rád na chvilku zastavil u té poučky "vstávej v 5 ráno a budeš úspěšný", která je určitě nejméně ve 20 knihách o seberozvoji.

Je úplně jedno v kolik vstáváš nebo usínáš. Pro normální dlouhodobé fungování je třeba minimálně 7 hodin spánku. Pokud vstaneš v 5 ráno, musíš počítat s tím, že půjdeš spát někdy okolo 10 večer, pokud tedy netrpíš nespavostí. To prostě neo****. Takže když jde ranní ptáče spát, má noční sova ještě dobré 2-3 hodiny času. Za tu dobu se dá zvládnout dost práce!

Práce je relativní

#youngentrepreneur

"Dneska 16 hodinovka", píše mladý podnikatel pod Instagramovou fotkou, kde je jeho MacBook, hrnek kávy a poházené smlouvy (od UPC). To, že 3 hodiny z toho strávil na Facebooku, 2 přemýšlením o životě, jednu tvorbou dokonalých latté a půl hodiny připravováním samotného příspěvku, už nenapíše.

Ten druhý, který dělal hodin 9 sice příspěvek na Instagramu nemá, ale svoje má oddělané a teď piluje techniku na elektické kytaře.

Třetí dělá naplno 14 hodin denně už druhý měsíc v kuse, ale jestli vyjde na slunce, tak se rozpadne jak Drákula.

Kdo z těchto tří má vstávat v 5, aby byl úspěšný? A vlastně v čem úspěšný?

To je hezké Nicku, ale já se chci stejně naučit vstávat brzo

Jo už se k tomu dostávám! Jenom jsem tím chtěl nenápadně naznačit, že to možná není až tak skvělá rada. Každý je jinak výkonný, umí něco jiného a baví ho jiné věci. Někdo zvládne za 4 hodiny práci, která jinému zabere 8. Ten si zase může uvědomit, že mu trvá 8 hodin, protože ho to asi tak moc nebaví. 

A tím se vlastně dostávám k té zásadní myšlence kvůli které to píšu.

"Pokud se ti nedaří vstávat v 5, tak asi nemáš dost dobrý důvod."

Najdi si důvod vstát

To vlevo jsi ty. To vpravo taky ty.

Jak najít svoje Proč ti pomůže Simon Sinek ve svojí slavné knize. To je teď ale o dost obsáhlejší téma, které tu nechci řešit. Já se tu teď bavím o mrkvičce na tyčce.

Zase uvedu konkrétní příklad. Přítelkyně jednou jela brzo ráno do Prahy. Musela vstát v 5 a já, protože jsem blbec, který nepřemýšlí déle než 5 sekund ...4... jsem hned vypálil, že "vstanu taky a půjdu si zaběhat"...3...2...1...sakra.

Vzal jsem to jako osobní misi, kterou je třeba splnit. Důležitější, než zničit Hvězdu smrti nebo doručit Prsten do Mordoru. Najednou to nebylo jen další ráno. Bylo to TO ráno, kdy TO hecnu. A víš co? Vůbec to nebylo hrozné. Probudil jsem se sám o půl hodiny dříve plný očekávání toho dobrodružství.

Prostě jsem to zaběhl (důkaz na fotce dole), udělal si vajíčka se slaninou (protože jsem prase) a začal makat. Slunce vstávalo se mnou a já se cítil skvěle. Hvězda byla zničena, Prsten donesen do Hory Osudu.

SUCCESS!

Zase ten mozek

Co z toho tedy vyplývá? Prostě si na ráno udělej nějaký konkrétní úkol nebo set úkolů. Nemusí to být nic velkého. Seznam úkolů může třeba vypadat takto:

1. Umýt si zuby

2. Připravit si ovesné vločky s banánem

3. Dát 100 kliků

4. Osprchovat se

Potom totiž nevstáváš jen tak, plníš misi. A protože konkrétní cíle a mise má tvůj mozek rád, nebude ti ve vstávání tolik překážet. Jak jsem psal minule, vlastní mozek tě často dokáže zastavit a klaní se spíše k lenosti. Je to někdy prostě taková překážka, kterou se musíš naučit obejít.

A kdyby to náhodou nefungovalo, tak celkem pomáhá, když si nastavíš budík na vibrace a dáš si ho do hrnce 2 metry od postele...

Nick

Brno, Lužánky, 18.2, 5:15. Náš fotograf Jirka se mě minule ptal, proč jsem tu dal tak strašnou fotku. Tak tahle je pro tebe, Jirko.


A jak to máš ty? V kolik vstáváš? Máš nějaký trik? Chodíš do školy/práce pozdě? Máš noční a tenhle článěk ti byl úplně k ničemu? Napiš mi na nick@d-sport.cz.

PS: Pokud tě narážka s 5 sekundama minula, tak minule jsem psal o 5 sekundovém pravidle, které ti pomůže stát se akčnějším člověkem.

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat