0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

Vše o Vans

Vans je dnes již hodně slavná a rozšířená americká značka obuvi. Milují ji zejména mladí lidé. Kdo z nás nechtěl mít v tínedžerském věku své první „vansky“? Dnes se s touto značkou pojí již vysoká prestiž a zároveň jsou zárukou kvality.

O značce

Vans dokáže oslovit nejen svou bohatou historií, ale i funkčností, jedinečností, ale i možností projevit své vlastní city a ukázat své pravé já, právě prostřednictvím bot. Vansky mohou být takové plátno, na které si dokážeš namalovat cokoliv, ale můžeš ho nechat i takové jaké je. V obou případech vypadají skvěle.

Historie

Historie značky Vans je dnes dlouhá již přes 50 let. Začalo to v roce 1966, kdy bratři Paul a Jim Van Dorenovi spolu s partnery Gordonem Lee a Serge Deliou založili společnost, která dostala jméno The Van Doren Rubber Company. Stalo se to 16. března v Anaheimu v Kalifornii. Historicky první pobočka této společností sídlila ve stejném městě na adrese 704 East Broadway.

Na počátku 70. let již byla značka rozšířená přes celou jižní Kalifornii. Možná proto, že Paul Van Doren už měl s byznysem v obuvnictví své zkušenosti. Před založením vlastní značky pracoval v obuvnické firmě, kde se vypracoval až na pozici výkonného ředitele.

V této době byly vansky nejvíce oblíbené mezi skateboardery. K ježdění na desce měli totiž ideální tvar. Firma přišla také s novými modely tenisek – Sk8-Hi, Old School, nebo Vans Slip-On, se kterými se ve filmu Zlaté časy na Ridgemont High objevil herec Sean Penn a způsobil tím další boom v jejich prodeji.

V 80. letech konkurence v podobě značek Nike a Adidas téměř položila značku Vans na kolena, dovedla ji až na pokraj bankrotu. To bylo v roce 1984.

Kvůli tomu se do vedoucí pozice vrátil Paul Van Doren a svou značku zaměřil na kvalitu výrobků, které bude prodávat. Během následujících 3 let se značce Vans povedlo splatit několikamilionové dluhy a stala se opět konkurenceschopnou.

Od té doby už popularita této značky pouze stoupala nahoru. Dnes je rozšířená po celém světě a mladí lidé jí milují. Je symbolem zábavy, sportu a aktivního trávení volného času napříč skaterskými parky a dalšími hřišti.

Jejím současným staronovým prezidentem je Kevin Bailey. 

To nejlepší z dílny New Balance

Velikostní tabulky

Oblečení

Boty

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat