0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

10 tisíc kroků denně - jak to ovlivní tvé tělo?

08. 09. 2023
Víš, co je super trend, který tě nemusí stát ani korunu, ale může ti přinést hromadu výhod? To je právě pravidlo 10 000 kroků denně! Skvěle se to hodí pro všechny, co mají rádi sporty, ale také pro ty, co se chtějí jen trochu více hýbat. Proč je tomu tak? Kolik kroků denně by měl člověk nachodit? A je nějaký doporučený počet kroků za den? Podívejme se na to společně.

Proč zrovna 10000 kroků?

10 tisíc kroků je vlastně takové magické číslo, které se nachází v tvém podvědomí. Ale nezoufej, nemusíš to brát úplně doslova a trvat právě na něm. Můžeš začít klidně s 5 000 a postupně se dopracovat k magickému číslu deset tisíc kroků. Podstatné je, že pravidelná aplikace chůze ti může přinést spoustu super benefitů!
TIP: Při dlouhodobé chůzi nezapomeň na kvalitní obuv. My doporučujeme boty Nike. Budeš v nich vypadat cool a přitom si můžeš vybrat z neskutečně široké nabídky dámskýchpánských i dětských bot Nike.

Benefity pro tělo

Když si vezmeš k srdci myšlenku těch 10 000 kroků denně, zjistíš, že tvé tělo ti začne rychle a vděčně odpovídat. Tak se pojďme kouknout, co všechno ti pravidelná chůze a dodržený počet kroků za den může přinést:

Posílení srdce a plic

Když pravidelně chodíš, zvyšuješ kapacitu svého srdce a plic. To znamená, že srdce bude pumpovat více krve na jedno stáhnutí, a do tvých svalů bude proudit více kyslíku. Tím můžeš snížit riziko srdečních onemocnění a infarktů. A co je nejlepší? S každým krokem jsi blíž k tomu, být ve fit formě!

Zlepšení nálady

Chůze není přínosem jen pro tělo, je skvělá i pro tvou mysl. Když chodíš, tělo produkuje endorfiny - hormony štěstí. Takže po dobré procházce se můžeš cítit svěže a pozitivně, což je super, když máš špatný den.

Snížení tělesné hmotnosti

Chůze je skvělý způsob, jak spalovat kalorie. V závislosti na tvé rychlosti a intenzitě můžeš spálit až 400 kalorií za hodinu! Převeď si 10000 kroků kcal a budeš překvapen. Pokud tedy chceš shodit pár kil a udělat něco pro svou postavu, začni svůj den rychlou procházkou.

Posílení svalů

Ačkoli chůze může znít jako něco lehkého, ve skutečnosti zapojuje spoustu svalových skupin. Především stehna, lýtka a hýždě. Postupem času, když zvyšuješ svůj počet kroků, si můžeš všimnout, jak se tvé svaly stávají pevnější a lépe tvarované.

Zlepšení spánku

Fyzická aktivita během dne může vést k lepšímu spánku v noci. Tvoje tělo bude přirozeně unavenější, což ti může pomoct rychleji usnout a hlouběji spát. A všichni víme, jak důležitý je kvalitní spánek pro regeneraci a celkovou pohodu.

Kolik je to vlastně kilometrů?

Možná si říkáš, že 10 000 kroků zní jako hrozně moc, ale kolik to je v kilometrech? Kolik kroků je 1km? Pojďme si to rozebrat. Jak převést kroky na km? V průměru měří jeden krok člověka přibližně 70-80 centimetrů. Z toho vyplývá, že na jeden kilometr potřebuješ udělat zhruba 1 250 až 1 430 kroků, v závislosti na délce tvého kroku.

Kolik je 10000 kroků km?

Pokud si to tedy přepočítáme 10000 kroků na km, vyjde ti to někde mezi 7 a 8 kilometry. Přesná vzdálenost záleží na délce tvých kroků. Takže když říkám, že bys měl udělat 10 000 kroků denně, myslím tím, že bys měl chodit přibližně 7-8 km. Není to tak strašné, že? A když si to rozložíš do celého dne, je to vlastně docela pohodička. Ale pamatuj, že i když uděláš jen pár tisíc kroků, stále je to lepší než nic. Počítání kroků není žádná věda a každý krok je důležitý!

Tak co, dáš se do toho?

Jak se ti to líbí? Je to lákavé, že? Pokud jsi takový sportovní nadšenec a máš tu správnou sportovní výbavu, je denní dávka chůze přesně to pravé pro tebe. Připrav si pohodlné tenisky a oblíbené sportovní oblečení, a můžeš vyrazit. Třeba se přidají i kamarádi a bude to taková výzva přátelství. Nezapomeň, že každý krok, který uděláš, má svůj význam. Za chvilku zjistíš, jak ti těch 10 000 kroků může obohatit život. Doufám, že ti všechny tyto informace pomohou lépe pochopit, proč je počet kroků denně tak důležitý. Tak co na to říkáš? Vyzkoušíš to?

Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat