0
CZ
Vyber si jazyk
CZ
SK
Prodejny
Přihlášení
Hledání
0 Nakrm mě

Košík je prázdný

Nepřihodíme něco?

Nejnavštěvovanější kategorie zboží

6 tipů, jak zvládnout podzimní únavu

23. 11. 2023
Podzim přináší nejen barevné listí, ale často i pocit únavy. Unavenost však nebývá jen fyzická, někdy je horší psychická únava. Ale neboj, máme pro tebe šest tipů, jak se s tím vypořádat. Podzimní únava bude rychle pryč. Jak mít energii po celý den a jak bojovat s únavou?

Je více způsobů, jak dodat tělu energii

Cvičení není jen o získávání svalů nebo hubnutí, je to taky o tom, jak se cítíš. A věř mi, pohyb je skvělý způsob, jak se zbavit podzimní únavy. Ať už to bude ranní běh, večerní jóga, nebo třeba taneční hodina, najdi si to, co tě baví. A pamatuj, pohodlné sportovní oblečení je ohromným pomocníkem! Nesmíš však zapomenout na jídelníček, pitný režim, spánek, relaxaci a komunikaci s dalšími lidmi. Pojďme se na tyto možnosti podívat podrobněji.

1) Pohyb je tím, co na únavu platí

Trápí tě únava, bolest hlavy a potíže se zhoršují s postupujícím podzimem a nadcházející zimou? Pak zkus pohyb. Proč je právě pohyb tím, co na únavu platí? Pohyb zlepšuje náladu. Endorfiny, které se uvolňují při cvičení, ti zlepší den. Pravidelný pohyb zlepšuje vytrvalost a celkovou kondici. A podporuje zdravý spánek, protože po dobrém tréninku lépe usneš. Radost ti udělá i výběr správného sportovního oblečeníobuvi – výběr je obrovský a určitě najdeš takové kousky, které ti pozvednou náladu.

2) Jídelníček plný energie

Jíst zdravě není jen o salátech. Jde o to najít rovnováhu. Zahrň do svého jídelníčku potraviny, které jsou bohaté na vitamíny, minerály a energii. A nezapomeň na snídaně a zdravé svačiny, vyvážená strava je základ. Co by mělo být na tvém talíři? Ovoce a zelenina jsou plné vitamínů a minerálů. Vitamíny na únavu jsou vysoce účinné a tělo jich potřebuje mít dostatek. Celozrnné produkty zaručí dlouhodobou energii. Maso, ryby, luštěniny jsou nezbytné pro svaly a regeneraci.

3) Dostatek spánku: Základ tvé energie

Spánek je jako nabíječka pro tvé tělo a je jedním ze způsobů, jak mít víc energie. Snaž se spát 7-8 hodin denně a vytvoř si příjemné prostředí pro spánek. To znamená temnou místnost, pohodlnou postel a žádné rušivé elementy. Velká únava určitě není zárukou rychlého usínání a hodnotného spánku. Jak tedy na kvalitní spánek? Dodržuj pravidelný spánkový režim, choď spát a vstávej každý den ve stejnou dobu. Vytvoř si relaxační rituály před spaním, třeba čtení nebo meditaci. Omezuj elektroniku, protože modré světlo z displejů ruší tvůj spánkový cyklus.

4) Hydratace je základním kamenem tvé vitality

Pitný režim je klíčový. Voda pomáhá všem procesům, které v těle probíhají - od trávení po energii a koncentraci. Měj po ruce láhev s vodou a snaž se pít pravidelně po celý den. Nemáš rád vodu? Pak pij bylinkové čaje, které jsou skvělou alternativou k vodě. A také omez kofein a alkohol, protože organismus dehydratují.

5) Relaxace a odpočinek tě nabijí novou energií

V dnešní době je důležité si najít čas na relaxaci. Najdi si to, co tě uvolní a nabije novou energií, ať už je to čtení, procházka v přírodě, nebo třeba kreativní koníčky, silná únava bude s jejich pomocí rychle pryč. Jak ještě relaxovat a odpočívat? Medituj, vyzkoušej dechová cvičení nebo se věnuj józe, dopřej svému tělu a mysli báječný klid. Snaž se trávit dostatek času v přírodě, choď pravidelně na procházky a výlety nebo jen relaxuj v parku.

6) Sociální interakce je lékem na podzimní splín

Trávení času s přáteli a rodinou může být skvělý způsob, jak zlepšit náladu a zapomenout na únavu. Sociální interakce jsou důležité pro naše duševní zdraví a pocit spokojenosti. Proč je sociální kontakt důležitý? Zlepšuje náladu, smích a dobrá společnost jsou skvělí léčitelé. Poskytuje podporu, protože pocit, že na tebe někdo myslí, je neocenitelný. Zvyšuje také sebevědomí, dodává pocit přijetí a sounáležitosti.
Už víš, co trápí právě tebe a jak na únavu? S těmito tipy zvládneš všechny obtíže hravě! A pamatuj, poslouchat své tělo a dělat věci, které tě baví a naplňují, je klíčem k šťastnému životu.
Buddyho newsletter

Dobré věci se dějí lidem, kteří se přihlásí k našemu newsletteru.

Přihlášením potvrzuješ, že jsi se seznámil/a se Zásadami zpracování osobních údajů.

dotazy@d-sport.cz Odpovídáme do hodiny v pracovní dny
Partneři:
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.
Řazení
Filtrovat